Piłka NożnaWypowiedzi

Janusz Dziedzic: W tej rundzie musimy być mądrzejsi

W czwartkowym programie „Sport po łódzku” wziął udział Janusz Dziedzic. Dyrektor sportowy w rozmowie z Mikołajem Madejem, opowiedział o przygotowaniach i nowych zawodnikach Łódzkiego Klubu Sportowego.

O starcie rundy wiosennej:

– Zdajemy sobie sprawę, że każdy tutaj ostrzy sobie zęby na te pojedynki w lutym, które nas czekają, natomiast my, świadomi tego w jakim jesteśmy miejscu, robimy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do pojedynku z Koroną Kielce, bo to na dzisiaj jest dla nas priorytetem. 

O podejściu mentalnym szatni:

– Na pewno ten aspekt mentalny będzie istotny, natomiast zrobiliśmy bardzo dużo w tym okresie przygotowawczym i na samym obozie, zarówno pod kątem stricte mentalnym i takim czysto sportowym. Wierzę, że będzie to widać już podczas inauguracji.

O zimowych transferach:

– Wierzę, że te ruchy, które zrobiliśmy zimą okażą się dla nas wzmocnieniem i będziemy w stanie przekładać to na wyniki. 

O systemie pozyskiwania nowych zawodników zimą:

– Myślę, że sporo materiału dostarczyła nam poprzednia runda. Wiedzieliśmy, że będzie nam trudno po pierwszej lidze. Z takim powiewem świeżości i optymizmu weszliśmy do Ekstraklasy, natomiast liga pokazała nam, że będzie trudno wprowadzić swój styl gry.  Stąd też takie ruchy transferowe, by pozyskać zawodników, którzy mają w swoim CV większe doświadczenie, dobre kluby, grę pod wysoką presją i w reprezentacji. Wierzę, że swoją pewnością siebie i umiejętnościami będą w stanie zainspirować pozostałych zawodników. 

O Rizie Durmisim:

– To zawodnik, który przyszedł do nas w trybie przyspieszonym, było to spowodowane kontuzją Tutyskinasa. Zawodnik bardzo doświadczony, który ma w swoim CV sporo występów w reprezentacji Danii, a także występy w zespołach La Liga i Seria A. Miał przerwę, borykał się z kontuzją. Zgodził się do nas przyjechać, przekonał go nasz plan, więc wierzymy, że Riza będzie w stanie nam w tym sezonie pomóc. 

O Rahilu Mammadowie:

– Rahil to zawodnik, którego szukaliśmy bardzo długo, bo nie ma co ukrywać, że nasza gra w defensywie podczas rundy wiosennej pozostawiała wiele do życzenia. Jest to kolejny doświadczony zawodnik z występami w reprezentacji. Jest agresywny i obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi. 

O Huseinie Balićiu:

– Jest to zawodnik, który ostatnio występował w LASK Linz. Ma za sobą debiut w reprezentacji Austrii, jest bardzo szybki zawodnik z dobrymi warunkami. Jego głównym atutem jest szybkość i wierzymy, że będzie w stanie obsługiwać dobrymi podaniami naszych napastników, jak i również sam te punkty zdobywać. 

O Thiago Ceijasie:

– Nie ukrywam, że osobiście bardzo mi zaimponował swoim podejściem. Mimo, że wielu zawodników obawiało się naszej sytuacji i odmawiało przyjścia, a on się nie wahał. Mimo, że jest młody i był kapitanem w bułgarskim Beroe. Wierzę, że jego charakter i mental bardzo nam się przyda. Thiago będzie odpowiedzialny za to, żeby zabezpieczać naszą linię defensywną. Liczymy też na jego odbiory, mądrość w grze i wyregulowaniu tempa gry. 

O Yadegarze Rostamim:

– Na pewno zawodnik, który swoim zaangażowaniem i determinacją myślę, że będzie w stanie pomóc zespołowi, ale też innym młodym chłopakom uwierzyć i mocno naciskać tych, którzy w tym zespole, do tej pory wydawałoby się, że są pewniakami. 

O planie na rundę wiosenną:

– Pierwsza runda pokazała, że było to mocne zderzenie ze ścianą. W  tej rundzie musimy być mądrzejsi w swoich poczynaniach i też pragmatyczni. Musimy też poprawić nasze działania w grze w destrukcji i defensywie. Myślę, że w ofensywie też jesteśmy w stanie coś dołożyć i w konsekwencji te mecze wygrywać. 

Fot. ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119