Debiutancki gol Radaszkiewicza w barwach ŁKS!

Strzelić debiutancką bramkę w pierwszym zespole, w takich okolicznościach, to nie lada wyczyn. Maciej Radaszkiewicz w sobotę został bohaterem Łódzkiego Klubu Sportowego, strzelając gola na wagę trzech punktów, w ostatniej minucie meczu z Sandecją Nowy Sącz.

24-letni napastnik kilka miesięcy musiał czekać na swoją szansę w drużynie ŁKS. Dołączył do klubu z al. Unii, w styczniu 2021 roku, ale występował tylko w rezerwach. Miał bardzo duży wkład, w awans drugiej drużyny do III ligi. W tych rozgrywkach też spisywał się na razie bardzo dobrze, bo zdobył trzy bramki i zaliczył trzy asysty, w siedmiu występach.

Przez ŁKS ostatnio przeszła plaga kontuzji i sztab szkoleniowy postanowił dać szansę, wyróżniającemu się napastnikowi rezerw. Radaszkiewicz zadebiutował w miniony czwartek, w meczu Pucharu Polski z Cracovią (wcześniej tylko raz znalazł się w kadrze meczowej, na spotkanie z GKS-em Bełchatów). Trzy dni później znów miał okazję pojawić na boisku i został bohaterem biało-czerwono-białych.

Były gracz Wigier Suwałki, wykorzystał bardzo dobre podanie od Macieja Dąbrowskiego i wbiegł z piłką w pole karne. Po minięciu rywala, zdecydował się na uderzenie z lewej nogi, a futbolówka zatrzepotała w siatce. Na swoje debiutanckie trafienie w ŁKS, Maciej Radaszkiewicz czekał 107 minut!

Z szerokiej kadry pierwszego zespołu „Rycerzy Wiosny” na pierwsze trafienie czekają: Nacho Monsalve, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Kamil Dankowski, Mateusz Bąkowicz, Jakub Tosik, Jan Kuźma, Javi Moreno, Marcel Wszołek, Dariusz Gmosiński, Mikołaj Lipień oraz Mieszko Lorenc.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport

Wideo: Polsat Sport