Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Przedłużyć szansę na utrzymanie. Zapowiedź meczu z Górnikiem Zabrze

Po zeszłotygodniowym meczu domowym z Lechem Poznań, tym razem „Rycerze Wiosny” w wyjazdowym starciu zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Gospodarze są ostatnio na fali wznoszącej, obecnie podopieczni Jana Urbana plasują się na czwartym miejscu w tabeli i tracą tylko trzy punkty do ligowego podium. Tak, więc zadanie przed podopiecznymi Marcina Matysiaka trudne, ale wykonalne. Trzymamy kciuki! 

Marcin Matysiak (trener ŁKS): – Górnik złapał rytm, wygrywa mecze, fajnie współpracuje na boisku, walczy o puchary, więc zdajemy sobie sprawę z tego jak trudne przed nami wyzwanie. Jeśli chodzi o jesienny mecz, to teraz już do tego nie wracaliśmy. Niewykluczone, że wrócimy przed samym meczem. Czuję, że w tej szatni jest jeszcze moc. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, wiemy o tym. Ale z drugiej strony matematyczne szanse wciąż są, poza tym pracuję z fantastyczną grupą ludzi, więc wierzę, że nie zabraknie motywacji. Nie może jej zabraknąć w takim klubie, z takimi kibicami, z taką historią

Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Jan Urban (trener Górnika): – Na taki mecz trzeba się odpowiednio skoncentrować, z każdej strony do zawodników docierają sygnały, „Z ŁKS-em na pewno wygracie”, i już myślą o następnym meczu. Jednak jako sztabę musimy stworzyć takie warunki, żeby zawodnicy mieli świadomość, że będzie to trudny mecz. ŁKS to zespół, który potrafi grać w piłkę, mimo, że walczy o utrzymanie, piłkarze ŁKS-u nie mają nic do stracenia. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

Z powodu nadmiaru żółtych kartek w sobotnim meczu nie zobaczymy Pirulo, który w spotkaniu z Lechem Poznań został napomniany po raz czwarty w tym sezonie. Pod znakiem zapytania stoi także występ Daniego Ramireza, który dochodzi do sobie po utracie przytomności podczas meczu z Lechem Poznań. 

W drużynie Górnika Zabrze wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Jana Urbana, ważne w kontekście sobotniego spotkania jest również to, że Lukas Podolski wrócił do treningów z drużyną po absencji związanej z kontuzją. 

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Górnikiem Zabrze, będzie transmitowane na antenie, Canal+Sport 3. Mecz będzie też dostępny na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 14:40, a dwadzieścia minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Fot. PZPN

Sędzia główny: Daniel Stefański

Asystenci: Dawid Golis, Michał Obukowicz

Sędzia techniczny: Rafał Rokosz 

Sędziowie VAR: Jarosław Przybył, Marcin Boniek

Więcej o meczu Górnik – ŁKS 

Raport kartkowy

Przegląd prasy 

Słów kilka 

Sędzia 

fot. Jakub Piasecki/  Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119