Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Historia meczów: Z Zagłębiem Lubin po raz pierwszy w Pucharze Polski!

Łódzki Klub Sportowy w najbliższą środę zmierzy się na Stadionie Króla, z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin. Będzie to pierwsze starcie obu zespołów w rozgrywkach o Puchar Polski.

Łodzianie 39 razy w historii mierzyli się z „Miedziowymi”, ale za każdym razem w rozgrywkach ligowych. 37 z nich odbyło się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a tylko dwa mecze na zapleczu Ekstraklasy. Bilans starć przed pucharowym spotkaniem jest na remis. ŁKS i Zagłębie wygrywali 16 razy, a w siedmiu grach padł remis.

Pierwsze mecze ŁKS-u z Zagłębiem sięgają lat 80-tych. W rozgrywkach 1985/86, dwa razy spotkały się drużyny z Łodzi i Lubina i za każdym razem wygrywał kto inny.

Ostatni raz te drużyny spotkały się ze sobą, w sezonie 2019/20, w PKO BP Ekstraklasie. Wówczas rozegrano trzy spotkania. W Łodzi lepszy okazał się ŁKS, który pokonał lubinian 3:2, po trafieniach Carlosa Morosa Gracii, Antonio Domingueza i Adama Ratajczyka. Z kolei w Lubinie dwa razy górą byli gracze Zagłębia (3:1 i 1:0).

Bilans wszystkich meczów, ŁKS – Zagłębie Lubin:

Mecze: 39

Wygrane ŁKS: 16

Remisy: 7

Wygrane Zagłębia: 16

Bramki: 56-52 na korzyść ŁKS

Pięć ostatnich spotkań ŁKS-u z Zagłębiem Lubin:

19 czerwca 2020: PKO BP Ekstraklasa

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 1:0

Bramka: Bohar 45′

Skład ŁKS: Malarz – Grzesik, Moros Gracia, Dąbrowski, Klimczak – Pirulo (Dominguez 64′), Srnić, Sajdak (Ratajczyk 59′), Trąbka – Wróbel, Corral.

4 marca 2020: PKO BP Ekstraklasa

ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin 3:2

Bramki: Moros Gracia 18′, Dominguez 33′-k, Ratajczyk 55′ – Moros Gracia 29′-sam, Białek 74′

Skład ŁKS: Malarz – Bogusz, Moros Gracia, Dąbrowski, Vidmajer – Trąbka (Wolski 68′), Srnić, Guima, Dominguez (Piątek 82′), Ratajczyk – Wróbel (Corral 90′).

30 września 2019: PKO BP Ekstraklasa

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 3:1

Bramki: Bohar 16′, 57′, Zivec 20′ – Pyrdoł 50′

Skład ŁKS: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Ramirez, Srnić (Pyrdoł 46′), Piątek (Pirulo 73′), Guima, Trąbka – Kujawa.

24 marca 2012: T-Mobile Ekstraklasa

ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin 1:2

Bramki: Gercaliu 82′-k – Bilek 79′, Pawłowski 90′-k

Skład ŁKS: Wyparło – Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gercaliu – Bonin (Łobodziński 64′), Łukasiewicz, Laizans, Iwański – Saganowski (Papikjan 78′), Stąporski (Mięciel 74′).

24 września 2011: T-Mobile Ekstraklasa

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 2:1

Bramki: Woźniak 9′, 77′ – Saganowski 44′

Skład ŁKS: Velimirović – Golański, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek – Nowak (Bykowski 79′), Kascelan, Łukasiewicz, Szałachowski – Mięciel, Saganowski.

Foto: ŁKS Łódź / Artur Kraszewski

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119