Podsumowanie rundy jesiennej 2020: Asysty drugiego stopnia

W naszym podsumowaniu rundy jesiennej dziś skupimy się na asystach drugiego stopnia. Prym w tej kategorii w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego wiedzie Michał Trąbka. Pomocnik ŁKS zgromadził na swoim koncie sześć takich zagrań. 

Asysty drugiego stopnia są czesto mało zauważalne, lecz mają ogromny wpływ na strzelenie gola. W naszym zestawieniu przyjęliśmy klucz, w którym do asysty drugiego stopnia wlicza się kluczowe podanie w pole karne oraz drugie podanie wstecz od momentu zdobycia bramki.

23-letni pomocnik pierwszą asystę drugiego stopnia zaliczył na inaugraucję sezonu z Odrą Opole (w tym meczu zdobył także gola). Pozstałych pięć miał w starciach z Sandecją Nowy Sącz, Resovią, Puszczą Niepołomice oraz dwie w Bełchatowie przeciwko GKS. 

Drugi w tej klasyfikacji jest Pirulo, który zaliczył cztery takie podania. Podium zamyka Antonio Dominguez z trzema asystami drugiego stopnia.

Michał Trąbka oprócz sześciu asyst drugiego stopnia, zgromadził na swoim koncie także trzy gole oraz dwa ostatnie podania. W tej rundzie pomocnik ŁKS-u pokazał swoją wszechstronność i zdarzało mu się grywać na różnych pozycjach w drugiej linii. Nie od dziś „Trąbi” jest ważnym ogniwem zespołu Wojciecha Stawowego w środku pola.

fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Asysty drugiego stopnia w zespole ŁKS-u w rundzie jesiennej w lidze:

Michał Trąbka – 6

Pirulo – 4

Antonio Dominguez – 3

Adam Ratajczyk, Jan Sobociński, Przemysław Sajdak, Carlos Moros Gracia – 2

Dragoljub Srnić, Maksymilian Rozwandowicz, Samu Corral, Jakub Tosik, Kamil Dankowski, Adrian Klimczak – 1