Podsumowanie 8. kolejki Fortuna I Ligi

Ósma seria gier obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi, ze względu na powołania do młodzieżowych Reprezentacji Polski, przyniosła nam trzy spotkania mniej niż w standardowy weekend. Nie oznacza to jednak, że miniona kolejka nie obfitowała w emocje!

Jeszcze przed piątkowym rozpoczęciem kolejki, wiele osób ostrzyło sobie zęby na mecz Arki GdyniaŁKS-em. Jak jednak pokazał czas – hit kolejki nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Po dość nudnym i bezbarwnym spotkaniu boisko w Gdyni było świadkiem remisu 0:0. Tym samym ŁKS stracił pierwsze w tym sezonie punkty.

Nieco więcej działo się na pierwszoligowych boiskach dzień wcześniej. W meczu otwierającym ósmą serię gier Widzew pokonał Sandecję Nowy Sącz 2:1, choć to ostatnia drużyna ligi otworzyła wynik spotkania. Chwilę później Miedź Legnica podzieliła się bramkami i punktami z GKS-em Jastrzębie.

Sobotę rozpoczęliśmy od hitowego remisu w meczu Arki GdyniaŁKS-u Łódź. Również remisowo, tym razem jednak po strzelaniu bramek, zakończył się mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn Resovią Rzeszów. Nie małą sensacją można natomiast nazwać wieczorne zwycięstwo GKS-u Bełchatów nad Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze, pomimo gry w 10, zdołali umieścić piłkę w siatce i wyrwać punkty faworyzowanym rywalom.

W jedynym niedzielnym spotkaniu Korona Kielce okazała się gorsza o dwie bramki od rewelacji początku sezonu – Odry Opole.

Mecze Radomiak Radom – GKS Tychy, Chrobry Głogów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna z uwagi na powołania do młodzieżowych Reprezentacji Polski przełożone zostały na inny termin.

Piątek, 9 października

Widzew – Sandecja 2:1
Miedź Legnica – GKS Jastrzębie 1:1

Sobota, 10 października

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 0:0
Stomil Olsztyn – Resovia Rzeszów 1:1
GKS Bełchatów – Zagłębie Sosnowiec 1:0

Niedziela, 11 października

Korona Kielce – Odra Opole 0:2