Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Podsumowanie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Zwycięstwo lidera 4:0 i to w meczu z Legią Warszawa to zdecydowanie najciekawsze wydarzenie 12. Kolejki. Słodko-gorzko ten weekend zapamiętają kibice Łódzkiego Klubu Sportowego. Drużyna Piotra Stokowca przegrała z Lechem w meczu przyjaźni, pocieszeniem może być fantastyczna atmosfera na trybunach, którą stworzyli fani obu ekip. Co jeszcze wydarzyło się na ekstraklasowych boiskach w dwunastej serii gier? Zapraszamy na podsumowanie kolejki!

Ligowe granie rozpoczęło się w Gliwicach, gdzie Piast po wyrównanym i dość nudnym meczu zremisował 0:0 z Pogonią Szczecin. Gliwiczanie są zdecydowanie królami remisów, w dwunastu starciach dzielili się punktami z rywalami już ośmiokrotnie. W drugim piątkowym spotkaniu Jagiellonia Białystok pewnie pokonała 3:0 Zagłębie Lubin. Dla „Dumy Podlasia” to trzecie zwycięstwo z rzędu, dla Zagłębia kolejna wyjazdowa porażka w tym sezonie. „Miedziowi” z dwudziestu punktów, które mają na swoim koncie w delegacjach zdobyli tylko sześć

W pierwszym sobotnim starciu Puszcza Niepołomice podzieliła się punktami z Cracovią. Wydawało się, że to drużyna beniaminka wygra spotkanie po bramce z końcówki pierwszej połowy, jednak krakowianie walczyli do końca i w 85. minucie doprowadzili do wyrównania, więcej bramek nie padło i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Później w hicie tej kolejki lider Śląsk Wrocław rozbił Legię Warszawa 4:0. Co ciekawe do przerwy było 0:0, ale druga część spotkania to już dominacja podopiecznych Jacka Magiery, którzy po raz kolejny udowodnili, że w tym sezonie będą walczyć o najwyższe cele. Na ostatni mecz dnia czekali wszyscy kibice Łódzkiego Klubu Sportowego, „Rycerze Wiosny” w Poznaniu zagrali z Lechem. Na trybunach mecz przyjaźni, na boisku jednak sentymentów nie było i „Kolejorz” pokonał ŁKS 3:1.

Ligowa niedziela zaczęła się od meczu Radomiak Radom kontra Korona Kielce. Obie drużyny ostatnio grają w kratkę i walczą o stabilizację formy. Ta sztuka nie udała im się jednak w niedzielę i po 90 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Do ciekawego zdarzenia doszło w związku z drugim niedzielnym meczem, ponieważ… nie odbył się on. RTS Widzew od 15:00 miał rywalizować z Ruchem Chorzów, jednak z powodu obfitych opadów deszczu i złego stanu murawy, organizatorzy zdecydowali o odwołaniu spotkania. W jakim terminie mecz zostanie rozegrany tego jeszcze nie wiadomo. Na koniec dnia Górnik Zabrze niespodziewanie pokonał Raków Częstochowa 2:1. Podopieczni Jana Urbana już w 22. minucie prowadzili 2:0, po dwóch bramkach Jakoty, potem skupili się na obronie wyniku i udało im się to na tyle dobrze, że Raków zdołał strzelić tylko jedną bramkę. Porażka spowodowała spadek mistrzów Polski z podium, obecnie „Medaliki” plasują się na czwartej pozycji, Górnik jest trzynasty.

10. kolejka zakończyła się w Mielcu, gdzie Stal przegrała 0:1 z Wartą Poznań, jedyną bramkę zdobył Miguel Luis. Goście wygrali pierwszy raz od czterech meczów, z kolei Stal przegrała czwarte stracie z rzędu i ma już tylko dwa punkty zapasu nad strefą spadkową. Dzięki wygranej poznaniacy wyprzedzili mielczan w tabeli.

PGE FKS Stal Mielec – Warta Poznań 0:1

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119