Po czwarte zwycięstwo! Rezerwy grają na Minerskiej z Pogonią Zduńska Wola

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego w imponującym stylu rozpoczęły zmagania w sezonie 2020/21. Piłkarze Marcina Matysiaka wygrali wszystkie trzy spotkania i liderują w łódzkiej IV lidze. W najbliższą sobotę czeka ich kolejne starcie tym razem z Pogonią Zduńska Wola. 

Ełkaesiacy w miniony weekend zagrali bardzo dojrzale i pokonali 4:2 Omegę Kleszczów prowadzoną przez byłego reprezentanta Polski i legendę GKS Bełchatów Jacka Berensztajna. Jedną z bramek strzelił Dariusz Gmosiński, który dzięki ostatnim dobrym występom trafił do pierwszego zespołu ŁKS i został zgłoszony wczoraj do rozgrywek Fortuna I ligi.

W odniesieniu zwycięstwa z Omegą pomogli wracający z wypożyczeń Oskar Koprowski i Jakub Romanowicz. W najbliższym spotkaniu z Pogonią również powinni znaleźć się w wyjściowej jedenastce.

Pogoń obecnie plasuje się na 15 miejscu w trzema oczkami na koncie. W pierwszej kolejce zespół ze Zduńskiej Woli przegrał 0:2 z Omegą Kleszczów, w drugiej wygrał 2:0 z Ceramiką Opoczno, a ostatnio musiał uznać wyższość Warty Sieradz (1:2). 

W poprzednich rozgrywkach IV ligi obie drużyny zagrały tylko raz. W Łodzi padł remis 3:3, a wszystkie bramki dla ełkaesiaków zdobył Rafał Kujawa.

Warto wspomnieć, że zawodnikiem Pogoni Zduńska Wola jest Radosław Pęciak, który w ŁKS-ie pełni funkcję pierwszego trenera trzeciego zespołu występującego na co dzień w IV lidze. W tym sezonie wystąpił w dwóch spotkaniach.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się punktualnie o 11 w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej. Niestety na meczu nie będą mogli pojawić się kibice, a spowodowane jest to decyzją MOSIR-u, który zamknął wszystkie ośrodki treningowe w Łodzi dla postronnych osób. Spowodowane jest to oczywiście pandemią koronawirusa.

Tabela po trzech kolejkach IV ligi: 

Foto: Lens Strong