Piłka NożnaRezerwy

Pierwszy wyjazd na remis. Sokół – ŁKS II 1:1

W drugiej kolejce III Ligi rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego mierzyły się z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Bramki padły w drugiej części gry, a mecz zakończył się remisem.

Pierwsze fragmenty sobotniego meczu nieco nieśmiało należały do ełkaesiaków. Łodzianie narzucili gospodarzom swój rytm gry i żmudnie budowanymi akcjami starali się strzelić im bramkę.

Po 10 minutach inicjatywę przejął jednak Sokół. W 21 minucie gry gospodarze stanęli nie przed jedną, nie przed dwoma, a trzema dogodnymi sytuacjami strzeleckimi. Za każdym razem zawodnicy z Aleksandrowa wychodzili sam na sam z Aleksandrem Bobkiem, jednak młody bramkarz zdołał wyjść zwycięsko z każdego pojedynku.

W pierwszej połowie obie ekipy obijały jeszcze słupki i poprzeczki, jednak bramki w tej części gry nie padły.

Otworzenie wyniku przyszło tuż po zmianie stron. W 50 minucie, po wrzutce z rzutu rożnego, w polu karnym Sokoła najlepiej odnalazł się Mieszko Lorenc, który precyzyjnym strzałem głową pokonał Kowalskiego.

Siedem minut później spotkanie otworzyło się na nowo. Po zamieszaniu w polu karnym główkował Igor Kania, który doprowadził do wyrównania.

Dalsze fragmenty meczu to dość wyrównane widowisko, podbudowane dążeniem do strzelenia zwycięskiej bramki. Więcej argumentów mieli ełkaesiacy, którzy co chwila nękali swoich rywali, jednak nie zdołali przekłuć tego na trafienie do siatki.

Mecz z doświadczonym trzecioligowcem zakończył się więc remisem. We wtorek ŁKS II zagra z KS Kutno.

Sokół Aleksandrów Łódzki – ŁKS II Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Lorenc 50′ – Kania 57′

Sokół: Kowalski –Dziuba (76′ Dubenkov), Dydak (65′ Pałgan), Horoszkiewicz (50′ Zagórski), Przybycień (76′ Pióro), Król, Wolinowski, Woźniczak, Bartosiński, Kania, Lis

ŁKS II: Bobek – Wszołek, Ślęzak, Lorenc, Radziński (46′ Karlikowski) – Romanowicz (71′ Zając), Kowalczyk (46′ Sójka), Koprowski, Lipień, Gmosiński (57′ Nowacki) – Dynel