Oficjalnie. Yuya Kamon zawodnikiem ŁKS II

Drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego ma nowego zawodnika. Do ekipy beniaminka II ligi, dołączył Yuya Kamon. Japończyk, który ostatnio bronił barw Cariny Gubin, podpisał dwuletni kontrakt, ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Yuya pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Japonii, by w 2019 r. podpisać kontrakt z hiszpańskim Club Deportivo Leganés. Rok później spod Madrytu przeniósł się do grającego w Tercera Division Racingu Murcia, a z Hiszpanią finalnie pożegnał się w 2021 roku.

Jego pierwszym klubem w naszym kraju była grająca wówczas w klasie okręgowej Pogoń Skwierzyna. Wiosną 2022 r. reprezentował barwy trzecioligowej Cariny Gubin, gdzie rozegrał 15 spotkań i strzelił dwie bramki. Kolejny sezon był owocny dla tego środkowego pomocnika – w III lidze rozegrał 32 mecze, zdobywając dwa gole i notując trzy asysty. Przy okazji triumfował razem z drużyną w Wojewódzkim Pucharze Polski.

Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj zagrać. Jest to dla mnie nowe wyzwanie, muszę pokazać wszystkie swoje umiejętności i zaangażowanie na boisku. Oczywiście, moim dalszym celem jest debiut w pierwszej drużynie, jednak w tym momencie w pełni skupiam się na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony w drużynie rezerw, jestem zdeterminowany do tego, aby pomóc zespołowi w 2. Lidze – powiedział Japończyk po podpisaniu umowy. 

Foto: ŁKS Łódź