NewsPiłka Nożna

Oficjalnie: Łódzki Klub Sportowy ma nowego dyrektora sportowego!

Czas na jedną z największych zmian w Łódzkim Klubie Sportowym. Krzysztof Przytuła nie jest już dyrektorem sportowym klubu, a dziś poznaliśmy nazwisko jego następcy. Od 1 czerwca za pion sportowy ŁKS-u odpowiada Janusz Dziedzic – były piłkarz „Rycerzy Wiosny” i mistrz Polski juniorów z 1999 roku.

Janusz Dziedzic urodził się w Dębicy, ale pierwsze kroki w seniorskiej piłce nożnej stawiał w klubach z regionu łódzkiego. 41-latek najpierw reprezentował barwy Piotrcovii Piotrków Trybunalski, a w sezonie 1998/99 był wypożyczony do Łódzkiego Klubu Sportowego, w którym rozegrał łącznie 13 spotkań. Z klubem z al Unii Dziedzic odniósł jednak sukces w piłce młodzieżowej – z drużyną juniorów „Rycerzy Wiosny” zdobył w 1999 roku mistrzostwo Polski.

Po zakończeniu sportowej przygody w Piotrkowie, Dziedzic bronił barw m.in. Pogoni Szczecin, Arki Gdynia, GKS-u Katowice czy Wisły Płock. Przez znaczną większość swojej kariery nowy dyrektor sportowy ŁKS-u związany był jednak z innym klubem z naszego regionu – GKS-em Bełchatów. W samej tylko ekstraklasie rozegrał 91 meczów i zdobył 20 goli.

Teraz Janusz Dziedzic wraca na al. Unii 2, gdzie obejmuje stanowisko dyrektora sportowego ŁKS-u. Decyzja o zatrudnieniu byłego piłkarza ŁKS-u zapadła po dokładnej analizie sytuacji sportowej pierwszej drużyny i Akademii ŁKS oraz zapoznaniu się z przedstawionymi przez Janusza Dziedzica pomysłami dot. funkcjonowania działu sportowego klubu.

Janusz Dziedzic to bardzo ważny element naszego planu naprawczego, który mówiąc najkrócej i najbardziej szczerze: ma przywrócić nam tożsamość, którą wytrwale budowaliśmy w latach 2014-2020. Były piłkarz ŁKS-u, ale i człowiek doskonale znający mechanizmy piłki młodzieżowej na topowym poziomie, doświadczenie w biznesie oraz zarządzaniu, do tego świetne kontakty z łódzkim środowiskiem piłkarskim i kibicowskim. Janusz był naturalnym kandydatem, by wspólnie spróbować powrotu na ścieżkę, która dała nam w przeszłości tyle radości – mówi Tomasz Salski, właściciel klubu.

Przypomnijmy w skrócie, że do obowiązków dyrektora sportowego należy w ŁKS-ie realizacja sportowej strategii klubu, budowa sztabu szkoleniowego oraz dobór zawodników do seniorskich drużyn, a także ścisła współpraca z Akademią ŁKS-u, w tym z najstarszymi zespołami reprezentującymi nas w rozgrywkach Centralnych Lig Juniorów. Janusz Dziedzic zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Przytułę, który pełnił obowiązki dyrektora sportowego ŁKS-u w trakcie ostatnich sześciu lat. Umowa klubu z nowym dyrektorem sportowym obowiązuje do czerwca 2024 roku.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119