NewsPiłka Nożna

ŁKS z licencją na grę w Fortuna 1. Lidze!

Po ostatnich perturbacjach związanych z próbą pozyskania przez ŁKS licencję na grę w Ekstraklasie wśród kibiców było sporo obaw, czy biało-czerwono-biali nie będą także mieli problemów z uzyskaniem licencji na grę w I Lidze. Na szczęście, dzisiejsza Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała ją Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, choć z drobnymi obostrzeniami ze względu na problemy finansowe łodzian.

Podczas dzisiejszego zebrania Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrywano wnioski klubów dotyczące gry w I Lidze. W tym gronie znajdował się oczywiście Łódzki Klub Sportowy, którego kibice po ostatnich problemach z uzyskaniem licencji na grę w Ekstraklasie, mogli obawiać się tego, czy klub z al. Unii będzie mógł grać na zapleczu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Okazało się, że rzeczywistość nie była zła dla ŁKS-u. Mimo problemów, z którymi borykają się w ostatnim czasie łodzianie, Komisja przyznała im licencję na grę w I Lidze. Co ważne, wbrew różnym plotkom medialnym oraz obawom kibiców, ełkaesiacy nie zostali ukarani punktami ujemnymi w przyszłym sezonie Fortuna 1. Ligi. Jedyne z czym będą musieli się zmierzyć to nadzór finansowy, który został nałożony na klub.

Przyznanie klubowi licencji można odebrać za pierwszy promyk słońca wychodzącego po burzy, patrząc na wydarzenia ostatnich miesięcy dookoła klubu. Wraz z komunikatem o przyznaniu licencji, zapowiedziano także kolejne kroki związane z realizacją planu naprawczego, który zaczął być wdrażany kilka miesięcy temu. Będzie wiązało się to z odchudzeniem kadry pierwszego zespołu, a także dalszymi sporami z piłkarzami przed Piłkarskim Sądem Polubownym, który rozstrzygnie kwestie sporne między klubem a zawodnikami odchodzącymi z ŁKS-u.

Ponadto, zapowiedziano także konferencję prasową, która odbędzie się 1 czerwca o godzinie 14:30, w której weźmie udział Tomasz Salski. Kilka dni później, bo 5 czerwca o godzinie 19:08 rozpocznie się audycja na żywo, w trakcie której większościowy udziałowiec spółki będzie odpowiadał na pytania od kibiców.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119