Oficjalnie: Koniec sagi. Michał Mokrzycki wraca do Łódzkiego Klubu Sportowego!

Po długiej sadze transferowej, klubowi udało się dopiąć pozyskanie Michała Mokrzyckiego. Pomocnik wraca na Aleję Unii, na zasadzie transferu definitywnego i będzie częścią drużyny w PKO BP Ekstraklasie. Zawodnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Defensywny pomocnik pochodzi z Podkarpacia, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Sokole Kolbuszowa Dolna. Później jako junior bronił barw MKS-u Kolbuszowa, Stali Rzeszów, Stali Mielec oraz Korony Kielce. I to właśnie w tym ostatnim klubie zadebiutował w ekstraklasie. W listopadzie 2016 roku Mokrzycki zagrał w spotkaniu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. W 2017 roku został wypożyczony do drugoligowej Stali Stalowa Wola. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Wisła Sandomierz, z której wiosną 2019 roku trafił do Ruchu Chorzów i ten transfer okazał się być przełomowym momentem w jego karierze. 

Nowy nabytek ŁKS-u, z zespołem z Chorzowa wywalczył dwa awanse – z trzeciej do drugiej, oraz z drugiej do pierwszej. W ostatnich dwóch sezonach spędzonych przy Cichej, zdobył aż 24 bramki i zanotował trzy asysty – co pokazuje, że świetnie potrafi odnaleźć się pod bramką rywala. Po awansie na zaplecze ekstraklasy postanowił spróbować swoich sił w ekstraklasowej Wiśle Płock. Tam nie dostał zbyt wielu szans w rundzie jesiennej sezonu 2022/23 i wiosną został wypożyczony do zespołu Kazimierza Moskala. Mokrzycki był pierwszoplanową postacią biało-czerwono-białych i miał spory wkład w wywalczenie awansu. W poprzednim miesiącu „Mokry” wrócił do Płocka, ale klub z Łodzi w kuluarach prowadził negocjacje transferowe z Wisłą. Po wielotygodniowej walce, udało się ostatecznie dojść do porozumienia i 25-latek został już pełnoprawnym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego.

Michał Mokrzycki dotychczas rozegrał w pierwszym zespole biało-czerwono-białych 16 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył cztery asysty.

Pomocnik jest dziewiątym zawodnikiem zakontraktowanym przez ŁKS, przed zbliżającym się sezonem. Wcześniej umowy z klubem podpisali: Jakub Letniowski, Artemijus Tutyškinas (wykup z Crotone), Engjëll Hoti, Piotr Głowacki, Marcin Flis, Kay Tejan, Dani Ramirez Adrien Louveau.

Nowa umowa Michała Mokrzyckiego z Łódzkim Klubem Sportowym będzie obowiązywać przez dwa najbliższe sezony, a więc do 30 czerwca 2025 roku. W umowie zapisano też opcję przedłużenia o kolejny sezon.

„Mokry” witamy z powrotem!