Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oficjalnie. Dietetyk dołącza do sztabu szkoleniowego ŁKS

Sztab szkoleniowy ŁKS został rozbudowany. Do klubu dołączył dr Krzysztof Mizera, ceniony nie tylko w Polsce fizjolog i dietetyk sportowy. Przy alei Unii będzie pełnił rolę dietetyka pierwszej drużyny biało-czerwono-białych.

W poniedziałek ełkaesiacy poza zajęciami na boisku wzięli udział w spotkaniu z dr. Krzysztofem Mizerą. Fizjolog i dietetyk sportowy, będzie opracowywał zalecenia żywieniowe oraz suplementacyjne dla naszych piłkarzy, by zwiększyć ich parametry wydolnościowe oraz zminimalizować liczbę kontuzji.

Dr Krzysztof Mizera, który dołączył do sztabu ŁKS-u jako dietetyk pierwszej drużyny, jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia – Professionals in Nutrition for Exercise and SportPolskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej oraz Editorial Board American Journal of Sports Science. Współpracuje z czołowymi sportowcami w Polsce. Od 2008 roku wykłada na uczelniach wyższych (AWF Warszawa, Uniwersytet SWPS, Mazowiecka Uczelnia Medyczna oraz Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie), pojawia się też często w telewizji w roli eksperta.

Nowy członek sztabu ŁKS-u to ponadto czynny uczestnik licznych projektów naukowych oraz konferencji w Polsce i za granicą, autor ponad 35 publikacji naukowych z zakresu żywienia i 120 publikacji popularno-naukowych oraz książkowych bestsellerów: „Dietetyka sportowa” (kupiona przez amerykańskie wydawnictwo Velo Press i opublikowana na czterech kontynentach) oraz „Żywienie młodego sportowca”.

Foto: ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119