Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

ŁKS ma pomysł na Jana Kuźmę. Czas na wypożyczenie?

Jan Kuźma nie znalazł się w kadrze ełkaesiaków na zgrupowanie w tureckim Side. Po powrocie drużyny do kraju, pomocnik wrócił do zajęć. Jednak wiele wskazuje na to, że w trakcie trwania okienka transferowego może zmienić klub. W grę wchodzi wypożyczenie.

19-latek nie jest jednym z pierwszych wyborów Kazimierza Moskala w środku pola i nie zapowiada się, żeby to miało się zmienić w najbliższej rundzie. Stąd w klubie pomysł, aby wypożyczyć pomocnika do zespołu, w którym mógłby regularnie grać wiosną, na wyższym poziomie niż III liga, gdzie grają rezerwy ŁKS-u. Kuźma niedawno był testowany w zespole lidera drugiej ligi, Kotwicy Kołobrzeg, ale nie doszło do finalizacji transferu. 

Dyrektorowi sportowemu ŁKS, Januszowi Dziedzicowi zależy na tym, aby gracz występował regularnie na wypożyczeniu, ale jak dotąd nie udało się znaleźć klubu, w którym miałby to zagwarantowane. 

– Mamy pomysł na Jana Kuźmę. Razem z trenerem uznaliśmy, że Janek powinien mieć szansę na regularną grę. Dopóki nie znalazł się nikt, kto w naszej ocenie mógłby to mu zagwarantować, piłkarz jest z nami, pracuje normalnie i jest brany pod uwagę przez sztab szkoleniowy – powiedział Dziedzic na łamach oficjalnej strony klubu.

Kuźma jest nadal bardzo młodym zawodnikiem, który ma przed sobą ważne lata kariery. Dzięki regularnej grze może się rozwinąć i po powrocie z wypożyczenia powalczyć o miejsce w składzie biało-czerwono-białych – tym bardziej, że nadal będzie mógł grać ze statusem młodzieżowca. 

W obecnych rozgrywkach były zawodnik Sandecji Nowy Sącz wystąpił w dziewięciu meczach, pierwszego zespołu w Fortuna 1. lidze. Zaliczył też pięć występów w trzecioligowych rezerwach, w których zdobył dwie bramki. W listopadzie 2022 roku, Kuźma zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 20. 

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119