Oficjalnie. Dawid Kort nowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego!

Łódzki Klub Sportowy ma kolejnego nowego zawodnika. Dwuletnią umowę z „Rycerzami Wiosny” podpisał były zawodnik Stali Mielec, Dawid Kort.

27-letni pomocnik jest wychowankiem Pogoni Szczecin. W barwach tego zespołu występował do 2018 roku, z krótkimi przerwami na wypożyczenia do Floty Świnoujście oraz Bytovii Bytów. Następnie bronił barw, Wisły Kraków, greckiego Atromitosu Ateny, Miedzi Legnica, Odry Opole i ostatnio Stali Mielec. W rozgrywkach 2021/22 wystąpił w 13 meczach w PKO BP Ekstraklasie.

Dawid Kort w przeszłości był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski – do lat 18, 19 oraz 20. Na boiskach Ekstraklasy rozegrał 92 spotkania, w których zdobył 11 bramek.

Szczecinianin po pozytywnym przejściu testów medycznych, trafia na Aleję Unii w ramach transferu bezgotówkowego, ponieważ wraz z końcem czerwca wygasa jego kontrakt ze Stalą Mielec. Kort jest pierwszym letnim wzmocnieniem Łódzkiego Klubu Sportowego. Pomocnik podpisał z „Rycerzami Wiosny” kontrakt do końca czerwca 2024 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia o kolejny rok.

Dawid witamy w biało-czerwono-białej Łodzi!