Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaTransfery

Oficjalnie. Adrien Louveau podpisał kontrakt z ŁKS!

Łódzki Klub Sportowy ogłosił dziś pozyskanie kolejnego piłkarza. Nowym zawodnikiem dwukrotnego Mistrza Polski, został Adrien Louveau. Środkowy obrońca podpisał dwuletni kontrakt z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy.

23-latek w ostatnich dniach przebywał na testach sportowych w ŁKS. Zagrał w dwóch meczach kontrolnych, z GKS Katowice i Zniczem Pruszków. Pokazał się na tyle z dobrej strony, że łodzianie zdecydowali się podpisać z nim umowę. 

Louveau urodził się 1 lutego 2000 roku w Lille. W wieku 12 lat rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną w US Marquette, skąd w młodym wieku przeniósł się do akademii RC Lens. Z tym klubem był związany aż do 30 czerwca 2023 roku, a więc przez 11 lat. Przeszedł wszystkie szczeble w akademii klubowej, aż trafił do pierwszego zespołu. 

W pierwszej drużynie aktualnych wicemistrzów Francji, rozegrał jeden oficjalny mecz, ale w ostatnich latach był w szerokiej kadrze i trenował z zespołem Francka Haise’a. Zadebiutował 18 kwietnia 2021 roku, w starciu ze Stade Brest w Ligue 1. W ostatnich latach występował w drugim zespole Les Artésiens, gdzie pełnił rolę kapitana. W 19 spotkaniach poprzednich rozgrywek, trzykrotnie trafiał do siatki rywali. 

Teraz Louveau spróbuje swoich sił w ekstraklasie. O miejsce w składzie Łódzkiego Klubu Sportowego będzie rywalizował z Nacho Monsalve, Adamem Marciniakiem i Marcinem Flisem. Obrońca jest pierwszym Francuzem w historii klubu z alei Unii. 

Adrien to zawodnik bardzo dobrej akademii z Lens, gdzie ostatnio występował i przechodził wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji. W ostatnim czasie był też kapitanem zespołu rezerw, w którym najczęściej grywał. Był też obecny przy pierwszym zespole, z którym często trenował. Jednak Adrien chciał poszukać możliwości dalszego rozwoju poza Francją, ponieważ wiemy jak wymagająca jest liga francuska dla zawodników. Oczywiście miał propozycję pozostania w Ligue 2, ale udało się go przekonać by przyjechał do Łodzi i rozpoczął treningi z nami. Dla niego to też ciekawa perspektywa i możliwość gry na najwyższym piłkarskim poziomie w Polsce. Finalnie przekonaliśmy go do naszego projektu i podpisaliśmy umowę. Ocena tego zawodnika była na tyle pozytywna, że pozostanie w naszym klubie na dłużej. Widzimy w tym chłopaku potencjał. Wiemy, że to młody piłkarz i chcemy pracować nad tym, by w przyszłości stanowił o sile naszej drużyny – opowiada Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy biało-czerwono-białych.

Adrien Louveau jest ósmym zawodnikiem zakontraktowanym przez ŁKS, przed zbliżającym się sezonem. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali: Jakub Letniowski, Artemijus Tutyškinas (wykup z Crotone), Engjëll Hoti, Piotr Głowacki, Marcin Flis, Kay Tejan i Dani Ramirez.

Umowa Francuza będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

Już niebawem na łamach ŁKSFANS.pl pojawi się obszerna sylwetka nowego ełkaesiaka, przygotowana w oparciu o informacje od ekspertów, którzy z bliska przyglądali się karierze Adriena Louveau.

Adrien witamy w biało-czerwono-białej Łodzi!

Foto: ŁKS Łódź 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119