Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Odzyskać honor. Zapowiedź meczu z GKS-em Katowice

W ostatnich tygodniach wiele spotkań rozgrywanych przez Łódzki Klub Sportowy można było określić jako kluczowe, jednak mecz z GKS-em Katowice będzie szczególny pod tym względem. Ełkaesiacy po spotkaniu z Odrą muszą zrobić wszystko, żeby wywalczyć w dobrym stylu 3 punkty i podbudować swoje morale oraz odzyskać uznanie w oczach kibiców. Przeciwnik, który przyjeżdża do Łodzi napędzony serią 6 spotkań bez porażki na pewno nie ułatwi tego „Rycerzom Wiosny”.

Wydawało się, że szczyt dołka formy i wyników ełkaesiacy osiągnęli przed swoją przerwą w rozgrywkach, po której zaczęli odnosić korzystniejsze wyniki – wygrana z Arką czy remis w derbach z Widzewem. Teraz przyszedł jednak jeszcze większy spadek – w ostatnich spotkaniach „Rycerze Wiosny” zremisowali na własnym terenie z ostatnim w tabeli Górnikiem Polkowice, a potem zostali upokorzeni w Opolu przez Odrę. Dodając do tego kłopoty organizacyjne w klubie, wydaje się, że jedynym co może napędzić ŁKS do poprawy swojej sytuacji jest korzystny wynik w dzisiejszym spotkaniu.

Trzy punkty nie zostaną jednak biało-czerwono-białym sprezentowane za darmo. Będą musieli je wywalczyć dobrą grą z GKS-em Katowice. „Trójkolorowi” po swoim własnym dołku formy, gdzie zaliczyli passę 5 spotkań bez zwycięstwa, teraz są w lepszej dyspozycji – do Łodzi przyjeżdżają napędzeni serią 6 spotkań bez porażki. W ostatnim tygodniu udało im się u siebie wywalczyć wygraną z Koroną Kielce, która tym bardziej podbudowała beniaminka Fortuna 1. Ligi.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS-u):Mają dobrą passę jeżeli chodzi o wyniki, my też taką mieliśmy i się skończyła. Jesteśmy skoncentrowani, chcemy zdobyć jutro 3 punkty. Oczywiście, szanujemy przeciwnika, bo ma dobry moment. Przede wszystkim to zespół, który zmienił formację i strukturę i teraz kiedy to zrobili to mają lepsze wyniki. W fazie ofensywnej jest to 1-3-4-3, a w fazie defensywnej jest to 1-5-2-3. Mają młodych, ale ciekawych napastników. Są solidni defensywnie, ostatnio nie tracą bramek, mają wysokich stoperów, na boku również są szybcy zawodnicy. Przede wszystkim mają bardzo dobrze przejście z ataku do obrony. 

Mieszko Lorenc (obrońca ŁKS-u):Na pewno są trudnym rywalem. Każdy mecz jest inny i zobaczymy jakie warunki postawi GKS, ale na pewno będzie to trudne spotkanie, do którego musimy się bardzo dobrze przygotować. Myślę, że jako ŁKS zawsze musimy patrzeć w górę i tak będziemy robić. Będziemy dążyć do zdobycia 3 punktów w sobotę i wskoczenia na wyższą pozycję w tabeli.

Filip Szymczak (napastnik GKS-u): – Mimo problemów ŁKS ma w składzie zawodników aspirujących do gry w Ekstraklasie. Na pewno pojedziemy tam z konkretnym pomysłem i musimy po prostu robić swoje. W meczu z Koroną daliśmy z siebie wszystko i w Łodzi powinniśmy zagrać tak samo

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 16 kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W dzisiejszym meczu nie zobaczymy Macieja Dąbrowskiego, Kamila Dankowskiego, Piotra Janczukowicza, Michała Trąbki, Dawida Arndta oraz Adriana Klimczaka. Do dyspozycji trenera powrócili po urazach Marek KoziołJakub Tosik Maksymilian Rozwandowicz, a także Ricardinho, który odbył swoją karę zawieszenia.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Katowice będzie transmitowane wyłącznie na platformie Polsat Box Go. Transmisja rozpocznie się o 17:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Jacek Małyszek (Lublin)

Asystenci: Andrzej Zbytniewski, Mikołaj Kostrzewa

Sędzia techniczny: Albert Różycki

Sędziowie VAR: Damian Sylwestrzak, Paulina Baranowska

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Mieszko Lorenc, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Jakub Tosik, Damian Nowacki – Pirulo, Antonio Dominguez, Maciej Wolski – Stipe Jurić

GKS: Patryk Królczyk – Hubert Sadowski, Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski – Zbigniew Wojciechowski, Rafał Figiel, Bartosz Jaroszek, Danian Pavlas – Krystian Sanocki, Patryk Szwedzik, Filip Szymczak

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – GKS

Obsada sędziowska meczu ŁKS – GKS

Sytuacja kadrowa przed meczem z GKS-em Katowice

Rywal pod lupą: GKS Katowice

Mieszko Lorenc przed meczem z GKS-em Katowice

Raport kartkowy przed meczem z GKS-em Katowice

Kibu Vicuña przed meczem z GKS-em Katowice

Historia meczów z GKS-em Katowice

Fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport