Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu ze Skrą Częstochowa

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w niedzielę pokonali 2:1 Skrę Częstochowa, wygrywając tym samym pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej Fortuna 1. Ligi. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami.

Aleksander Bobek: Do momentu utraty bramki rozgrywał solidne zawody, jednak stracony gol obciąża jego konto – źle wyliczył próbując złapać piłkę, która przeturlała się pod jego rękami.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,89

Kamil Dankowski: Zawinił przy golu Lukoszka – próbując przejąć piłkę zagraną przez jednego ze „Skrzaków” przegrał pojedynek, co finalnie pozwoliło strzelcowi jedynego gola Skry wyjść na dogodną pozycję. Brakowało także tego, co pokazał już, że jest w stanie dać w ofensywie.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,37

Maciej Dąbrowski: Lider szatni ŁKS-u nie wyglądał pewnie w tym spotkaniu. Błędy w wyprowadzeniu piłki czy straty na własnej połowie nie pomagały łodzianom zapanować nad chaosem, który wdarł się w ich grę w drugiej części meczu.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,54

Adam Marciniak: Grał trochę lepiej niż jego kolega ze środka obrony, jednak i jemu zdarzały się błędy, momentami zbyt odważnie wychodził z linii obrony, próbując przechwycić piłkę – w niektórych sytuacjach było to pomocne, ale w innych otwierało dużą dziurę w formacji defensywnej łodzian, którą próbowali wykorzystać częstochowianie.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,1

Oskar Koprowski: W pierwszej połowie, kiedy grał bliżej ławki rezerwowych swojej drużyny, notorycznie można było słyszeć zawołania w jego kierunku od trenera i raczej nie były to pochwały. Momentami wychodził zbyt wysoko, podłączał się do akcji ofensywnych i nie był w stanie wystarczająco szybko wrócić do linii obronnej, w konsekwencji czego pojawiała się przestrzeń dla Skry do ataku. Brakowało mu koordynacji na boisku i odpowiedniego „czucia” piłki.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Michał Mokrzycki: Bramka, którą strzelił z rzutu wolnego na 2:0 – czapki z głów. Abstrahując od gola, ciężko wyobrazić sobie w tym momencie środek pola bez niego. Haruje ciężko na boisku, wspomagając zarówno defensywę, jak i podłączając się do akcji ofensywnych i samemu je inicjując poprzez odebranie piłki, zdobycie przestrzeni i odpowiednie dogranie do kolegi.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Michał Trąbka: Nie grał źle, aczkolwiek brakowało czegoś „ekstra”, co jesienią pokazał, że potrafi dać drużynie, choć trzeba mu oddać, że wraz z Pirulo miał najwięcej kluczowych podań w ŁKS-ie – zabrakło więc także nieco skuteczności czy chłodnej głowy u jego kolegów.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,53

Mateusz Kowalczyk: Młodzieżowiec rozegrał solidne spotkanie, tym razem bez szczególnych akcentów w ofensywie, ale tak, jak pokazywał już to jesienią, w środku pola był aktywny i potrafił wspomóc defensywę (podobnie, jak cały zespół, przygasł w drugiej połowie)

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,36

Pirulo: Świetna asysta przy bramce Szeligi, dograł mu piłkę wręcz do nogi. Był także bliski aby samemu strzelić bramkę sprzed szesnastki Skry, mimo tego, że uderzał ze słabszej nogi.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,41

Stipe Jurić 22/23

Stipe Jurić: Mało widoczny w tym spotkaniu – najczęściej można było go widzieć walczącego o piłkę na połowie rywali, jednak mało pod ich bramką. Był bliski strzelenia gola po kontrze, wówczas piłka została sparowana na rzut rożny. Raz udało mu się trafić do siatki, jednak bramkę anulowano, ze względu na to, że popełnił chwilę wcześniej faul na obrońcy rywali.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,33

Bartosz Szeliga: Można było go po meczu z GKS-em Tychy chwalić za aktywność w ofensywie i to, że był jednym z bardziej widocznych zawodników ŁKS-u w tej formacji. W tym meczu przełożyło się to na konkret, kiedy na początku spotkania wykorzystał świetne podanie od Pirulo i pokonał golkipera rywali strzałem na długi słupek.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,54

Nelson Balongo: Wszedł z ławki w drugiej połowie, ale niewiele wniósł do ofensywy ŁKS-u.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,94

Piotr Janczukowicz: Pojawił się w drugiej połowie spotkania i zajął miejsce Szeligi na lewym skrzydle. Udało mu się wywalczyć kilka autów i rzut rożny, ale ostatecznie nie przełożyło się to na konkrety.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,82

Władysław Ochronczuk: Wszedł do środka pola w miejsce Trąbki, aby zabezpieczyć środek pola i uspokoić grę ŁKS-u, ale nie udało mu się to. Łodzianie wciąż grali chaotycznie w tej strefie, a Ukrainiec nie był w stanie opanować tego.