ŁKS sięgnie po skrzydłowego z ekstraklasy?

Zdaniem portalu Weszło Łódzki Klub Sportowy pracuje nad kolejnym wzmocnieniem. Do ekipy lidera Fortuna 1 Ligi ma dołączyć Maciej Śliwa z Miedzi Legnica. W grę wchodzi transfer gotówkowy, a skrzydłowy ma już przechodzić testy medyczne.

Maciej Śliwa przez ostatnie trzy i pół roku był zawodnikiem Miedzi Legnica. I o ile w Fortuna 1 Lidze był czołowym młodzieżowcem drużyny, która w cuglach wywalczyła awans, tak na poziomie PKO BP Ekstraklasy miał ostatnio problem z regularną grą. W tym roku nie wybiegł na boisko ani razu, a w całym sezonie uzbierał zaledwie 249 minut. W tym czasie zdążył popisał się m.in. tą bramką w pierwszej kolejce sezonu.

W poszukiwaniu regularnej gry 21-latek ma dołączyć do ŁKS-u. Zawodnikowi za cztery miesiące kończy się kontrakt z Miedzią, jednak już zimą ma wzmocnić „Rycerzy Wiosny” na zasadzie transferu gotówkowego. Według portalu Weszło, ostatnim etapem przed finalizacja tego ruchu są już tylko testy medyczne.

Śliwa z powodzeniem może grać na obu skrzydłach oraz „10”. Najczęściej grał jednak jako prawoskrzydłowy. Pierwszoligowe boiska zna bardzo dobrze. W swojej karierze wystąpił na nich 76 razy, zdobywając 6 bramek i notując 7 asyst.