Oceny po meczu z Zagłębiem Sosnowiec

W 28. kolejce Fortuna 1. Ligi, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzyli się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Mimo dobrych sytuacji jednej, jak i drugiej drużyny mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów po bezbramkowym remisie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Kiedy drużyna niedomaga na scenę wkracza ON. W tym meczu nie zabrakło mu zarówno umiejętności, jak i refleksu (przy akcji bramkowej Sanogo), jak i szczęścia, kiedy piłka odbiła się od słupka po strzale Szumilasa. Jego postawa w tym spotkaniu uratowała ŁKS-owi remis.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,21

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Mateusz Bąkowicz: Jego forma wciąż pozostawia wiele do życzenia. W ofensywie mało przydatny zespołowi, czy to gubiąc się w fazie kreacji akcji i ustawiając się źle na boisku, czy to przy samych podaniach w pole karne, które nie tworzyły łodzianom dogodnych sytuacji. W defensywie także były momenty niepewności, czy spóźnienia przy powrocie z połowy przeciwnika, jak przy wrzutce Bryły do Sanogo.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,75

Oskar Koprowski: Wychowanek ŁKS-u rozegrał solidne spotkanie. Na minus można byłoby zaliczyć jego „udział” przy kontrze Zagłębia zakończonej strzałem Szumilasa, który odbił się od słupka, jednak poza tym grał pewnie w obronie. Im mniej czasu pozostawało do końca spotkania, tym częściej mogliśmy zobaczyć go zapędzającego się pod pole karne rywali.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,58

Maciej Dąbrowski: Rzadko w tym sezonie rozgrywa gorsze mecze. Kiedy trzeba było, potrafił zachować zimną krew i wyczuć okazję na wybicie piłki poza pole karne przy sytuacjach Zagłębia i grał pewnie w obronie. Nie raz inicjował swoimi przejęciami kontrataki, samemu zapędzając się z piłką w środek pola.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,93

Bartosz Szeliga: Po gorszym meczu z Sandecją, w Sosnowcu zaprezentował się znacznie lepiej. Pewny w obronie, a poza tym bardzo często widoczny w ofensywie. Dobrze współpracował z Kelechukwu, a i samemu próbował swoich sił oddając strzały z dystansu. Szczególnie można było zapamiętać jego rajd lewą stroną, który zakończył wbiegając w pole karne i oddając strzał na bramkę.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,26

Maksymilian Rozwandowicz: Gra może i nieco statycznie i raczej nie napędza ataków ŁKS-u, za to w destrukcji i kryciu środka pola spisuje się naprawdę solidnie, co pozwoliło zatrzymać kilka dobrze zapowiadających się akcji rywali.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,40

Michał Trąbka: Wiosną można powiedzieć o sinusoidzie jego formy – lepsze mecze przeplata gorszymi, w Sosnowcu padło na ten drugi. Strzały z dystansu nie były dużym zagrożeniem dla bramki Zagłębia, nie zanotował także wielu udanych podań otwierających drogę do szesnastki rywali.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,58

Antonio Dominguez: W przypadku Hiszpana możemy powiedzieć o pewnej stabilności – wiosną ciężko o jego dobry mecz. Z Zagłębiem zagrał kilka dobrych piłek otwierających drogę w pole karne, ale to za mało. Częściej było to bezpieczne rozegranie futbolówki, albo wręcz jej strata.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,47

Pirulo: Z jednej strony, przez dłuższy czas tego spotkania był jednym z aktywniejszych zawodników ŁKS-u w ofensywie, ale ciężko będzie zapomnieć mu zmarnowania sytuacji z końcówki meczu, która mogła dać łodzianom 3 punkty.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,96

Kelechukwu Ibe-Torti: Młodzieżowiec, szczególnie w pierwszej połowie, był wyróżniającym się zawodnikiem biało-czerwono-białych. Nie bał się wchodzić w dryblingi, po których udawało mu się przedostać w szesnastkę i stamtąd oddać strzał, czy zagrać piłkę do któregoś z kolegów. W drugiej połowie już przygasał, ale wciąż można uznać to spotkanie za pozytywne w jego wykonaniu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,30

Ricardinho: Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, więc ciężko patrzeć bardzo pozytywnie na grę Brazylijczyka. Mimo to, trzeba przyznać, że patrząc na aktualny poziom jego rywali do gry w pierwszym składzie, gra, jak na razie, najrówniej. Nie ma na koncie żadnej zmarnowanej dogodnej okazji bramkowej, często schodził na boki, czy głębiej do środka pola, w celu rozgrywania piłki i sam nie raz odpowiadał za kreację w zespole ŁKS-u.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,06

Adam Marciniak: Doświadczony wychowanek biało-czerwono-białych zalicza ostatnio solidne wejścia z ławki. Goniąc wynik gra w „klasycznym” stylu, czyli często próbując tworzyć sytuacje po dośrodkowaniach, które w jego wykonaniu są naprawdę dobre.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,13

Maciej Wolski: Wchodząc z ławki dał to, czego można byłoby się spodziewać, czyli „gazu” na skrzydle, choć to nie wystarczyło aby przechylić szalę zwycięstwa na korzyść łodzian. W pewnym momencie, znalazł się w sytuacji analogicznej do Juricia z Sandecją, jednakże jemu nie udało się zgrać piłki do lepiej ustawionego kolegi.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,40

Stipe Jurić: Tym razem sztab postanowił dać mu nieco więcej czasu na murawie, ale nie udało mu się w tym czasie dołożyć od siebie czegoś, co dałoby ŁKS-owi 3 punkty.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,73

Jan Kuźma: Jego wejście na boisko było m.in podyktowane wpuszczeniem Juricia za Kelechukwu i spełnieniu wymogów pobytu młodzieżowca na boisku. „Zameldował się” dość szybko na murawie, zaliczając żółtą kartkę, choć był to dość mądry faul taktyczny, który powstrzymał groźnie zapowiadającą się akcję Zagłębia. Spróbował także swoich sił w ofensywie, oddając strzał sprzed pola karnego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,89

 

Mateusz Kowalczyk: Znów otrzymał kilka minut od trenera na boisku i niemalże znów przyczynił się do bramki ŁKS-u w doliczonym czasie gry. Będąc w polu karnym rywali przytomnie zgrał piłkę piętką do Pirulo, ale Hiszpan nie wykorzystał tej dogodnej okazji.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,71

Fot. Łukasz Żuchowski