Koszykówka

Zrobić kolejny krok w kierunku 1 ligi. Zapowiedź meczu z Polonią Bytom

Przyszedł czas aby ełkaesiacy wykonali kolejny krok w kierunku  awansu do 1. Ligi. Tym razem, w ćwiercfinale play-off, przyjdzie im zmierzyć się z Polonią Bytom. Pierwsze spotkanie już dziś, o godzinie 18:00 w Bytomiu w hali na Skarpie.

Biało-czerwono-biali do fazy play-off przystąpili w wyśmienitej formie, co pokazali w dwumeczach z Kolejarzem Radom oraz BC Swiss Krono Żary. Podopieczni trenera Zycha w pierwszym spotkaniu na wyjeździe wygrali 115:63, a już kilka dni później, podczas meczu w Łodzi dopełnili formalności, tym razem zwyciężając 89:60. Równie łatwo poradzili sobie z kolejnym przeciwnikiem wygrywając u siebie 82:66, a następnie na wyjeździe w Żarach 82:106.

Rywalem łodzian w ćwierćfinale jest Polonia Bytom. Poloniści rozgrywali rundę zasadniczą w grupie C, którą udało im się zakończyć na  pierwszym miejscu, z bilansem 27 zwycięstw i 3 porażek. W pierwszym pojedynku fazy play-off zagrali z Niedźwiadkami Przemyśl. W Inauguracyjnym spotkaniu Polonia wygrała na wyjeździe 84:77. Następnie, w meczu domowym nie pozostawili już wątpliwości kto przechodzi do drugiej rundy, wygrywając aż 102:66. Kolejnym przeciwnikiem bytomian był MKK Gniezno. W pierwszym meczu Polonia zwyciężyła 89:68, zaś wyjeździe wygrała 84:58.

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się w Bytomiu w hali na Skarpie. Początek meczu o godzinie 18:00.

Fot. Łukasz Żuchowski