Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza

Dobry start, ale gorsze zakończenie niedzielnego meczu ełkaesiaków z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, którzy ostatecznie zremisowali na Stadionie Króla 1:1. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami.

Dawid Arndt: Kolejny solidny występ golkipera łodzian. Miał mało do powiedzenia przy straconej bramce, próbował wyjść i zablokować rywala, lecz ten mimo tego miał na tyle miejsca, aby zmieścić piłkę po krótkim słupku. Poza tym zaliczył kilka dobrych interwencji

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Kamil Dankowski: Świetna asysta po dośrodkowaniu do wchodzącego w pole karne Michała Trąbki, po raz kolejny udowadnia, że potrafi dać coś „ekstra” w ofensywie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Adam Marciniak: Powrót na pozycję środkowego obrońcy dość solidny, dobrze zastąpił pauzującego Dąbrowskiego. Bez większych błędów, nie był zamieszany w utratę bramki.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,5

Nacho Monsalve: Na ocenę pomeczową Hiszpana niestety rzutuje fakt, że popełnił błąd przy straconej bramce. Niestety, dlatego, że poza tym stoper zagrał naprawdę dobre zawody, więc trener nie powinien mieć powodów na odstawienie go od składu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,70

Oskar Koprowski: Widać, że nie jest to jego naturalna pozycja. Brakowało go czasem w dobrym miejscu i w dobrym czasie, zarówno przy sytuacjach w ofensywie i defensywie, choć nie można mu odmówić zaangażowania.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Mieszko Lorenc: Dobry występ, po raz kolejny w roli defensywnego pomocnika. Z Niecieczą próbował nie tylko być ryglem w defensywie, ale także dawać coś od siebie przy budowaniu akcji ofensywnych – rozrzucał piłki na boki i brał czasem na siebie ciężar początkowego rozegrania.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Mateusz Kowalczyk: Młodzieżowiec z meczu na mecz pokazuje swoją jakość. Mimo, że w niedzielę nie miał bezpośredniego udziału przy bramce, to nie sposób nie docenić tego, jak mobilnym i agresywnym w pressingu jest zawodnikiem, a przy tym, że piłka „klei” mu się do nóg. Może żałować niewykorzystanych okazji, szczególnie tej, gdzie przejął futbolówkę w polu karnym po tym, jak odbiła się od Balongo.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,44

Michał Trąbka: Kolejna bramka w tym sezonie, powoli można mówić, że wraca na dobre tory. Szczególnie, że w jego przypadku nie mówimy jedynie o samej bramce, ale także o całym meczu. Brał na siebie ciężar gry, a przy tym wziął przykład od młodszego kolegi i nie bał się wejść w pojedynek z rywalem, powalczyć o piłkę czy doskoczyć w pressingu.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,2

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Pirulo: Nie zachwycił Hiszpan w tym meczu. Szczególnie w pierwszej połowie można było zobaczyć u niego lekkość w grze, ale zabrakło konkretów pod bramką rywali.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,5

Nelson Balongo: Wiara w niego, okres ochronny, treningi strzeleckie – to nic nie dało, trzeba chyba dzwonić po szamana. Tak, jak wcześniej można było narzekać na brak okazji dla niego na strzelanie, tak w niedzielę miał ich kilka – tutaj już jednak wychodziły problemy z dobrym podejściem do uderzenia głową czy wykończeniem strzału w szesnastce rywali. Na dodatek mógł wylecieć z boiska w pierwszej połowie po faulu na Losce – wydaje się, że to było zachowanie na „pomarańczową” kartkę, więc nieco szczęścia było przy interpretacji arbitra.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,7

Bartosz Biel: Znów przeciętny mecz, podczas którego był mało widoczny na boisku.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,3

Piotr Janczukowicz: Zastąpił źle grającego napastnika i samemu nie zagrał dobrych zawodów. Tak, jak Balongo nie potrafił wykończyć żadnej akcji tak on nie potrafił do żadnej dojść, brakowało go w polu karnym.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,63

Kelechukwu Ibe-Torti: Wszedł i dał nieco „wiatru” na skrzydle, ale na co się to przełożyło? Brakuje mu czasem nieco lepszej decyzyjności i podejmowania dobrych wyborów na murawie.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,9

Dawid Kort: Takim wejściem z ławki nie walczy się o skład, nie pokazał nic nowego na murawie tylko te same cechy, za które krytykowaliśmy go już wcześniej.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Artemijus Tutyskinas: Dostał zaledwie kilka minut, ale zdążył pozostawić po sobie dobre wrażenie. Widać, że potrafi grać piłką i zagrać dobre podanie, czekamy zatem na udowodnienie tego w dłuższym wymiarze czasowym.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Grzegorz Glapka: Spędził na murawie niecałe kilka minut, ale mimo tego był widoczny w ofensywie. Szkoda, że nie udało mu się ostatecznie przełożyć tego na wykreowanie groźnej akcji bramkowej. Czekamy na to, jak dostanie więcej minut z pełną oceną tego zawodnika.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119