Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu ze Stomilem Olsztyn

Kolejnym wiosennym rozczarowaniem był dla kibiców mecz ŁKS-u ze Stomilem Olsztyn. Zamiast pewnej wygranej w meczu z drużyną ze strefy spadkowej, ostatecznie dwie bramki stracone i żadnej strzelonej. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Przy pierwszej bramce miał niewiele do powiedzenia, w sytuacji jeden na dwóch. Gorzej było przy drugim golu, przy którym nie zdążył nawet zareagować i rzucić się w kierunku, w którym leciała futbolówka.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,11

Mateusz Bąkowicz: Nie prezentował się źle, dobrze współpracując z Trąbką i Pirulo w wyprowadzaniu akcji ofensywnych, na plus warto zaliczyć również strzał z dystansu, który wylądował na poprzeczce, a wspomniany Hiszpan dobijał go, choć niestety z pozycji spalonej. Nie był zamieszany bezpośrednio w żadną ze straconych bramek.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,07

Mieszko Lorenc: Trener wystawił go w pierwszym składzie, aby pomógł dalekimi przerzutami piłki rozbić defensywę Stomilu. Tego sprawnego wyprowadzania futbolówki zabrakło, a dochodzi do tego dosyć wyraźne złamanie linii spalonego przy bramce na 1:0, przez które zawodnicy „Dumy Warmii” nie musieli martwić się, że sędzia linowy podniesie chorągiewkę.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,67

Nacho Monsalve: Czerwona kartka, którą otrzymał, może śmiało otrzymać miano kontrowersyjnej. Nie zmienia to jednak faktu, że wcześniej brał udział przy pierwszej bramce dla Stomilu (piłka po rykoszecie po nim trafiła pod nogi rywali w polu karnym), a później ŁKS był zmuszony grać w dziesiątkę.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,33

Bartosz Szeliga: W meczu z drużyną z dołu tabeli można byłoby oczekiwać, że także boczni obrońcy będą jakością dodaną w ofensywie. Doświadczony defensor zawiódł w tym aspekcie, jednak nie zawinił także bezpośrednio przy którejkolwiek bramce.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,06

Jan Kuźma: Dla młodzieżowca kolejny raz plusik za stabilną formę. Nie popełniał rażących błędów, próbował także wnosić coś ekstra do ofensywy.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Michał Trąbka: Podobnej klasy występ co z Puszczą, czy którykolwiek inny wiosenny, tym razem nie broni go nawet asysta, bo takiej nie udało mu się wypracować.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,50

Ricardinho: Podobnie, jak w przypadku Trąbki, niezmiennie rozczarowujący występ, jak każdy poprzedni. Próżno szukać „brazylijskiej magii” w ofensywie ŁKS-u.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,0

Pirulo: Hiszpan może i popisał się nienagannym dryblingiem w polu karnym rywali, zanotował kilka celnych strzałów, ale co z tego? Ostatecznie ŁKS znów nie strzelił żadnej bramki, a Pirulo może pochwalić się już kolejną anulowaną ze względu na spalonego.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,67

Javi Moreno: W obliczu absencji Wolskiego i Janczukowicza znów musiał wyjść na lewe skrzydło. Widać, że ta pozycja mu nie służy, choć za sprinty od linii do linii i niektóre podania można byłoby go pochwalić. Ostatecznie jednak, rezultat jest ten sam – bezbramkowa porażka.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,58

Samu Corral: Mecz z Puszczą dał nadzieję na to, że hiszpański napastnik może wnieść więcej do ofensywy zespołu, jednak jego kolejny występ od początku meczu w tym sezonie zweryfikował to. Za wolny, niedokładny, wiecznie rozminięty z piłką.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 2,91

Antonio Dominguez: W 63. minucie zastąpił Jana Kuźmę. Standardowo dla siebie próbował kreować grę, czy strzelać z dystansu. Żadna z prób nie przyniosła jednak ani asysty, ani bramki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,60

Adam Marciniak: Zdecydowanie nie było to dobre wejście z ławki. Spowodował faul, którego następstwem był rzut wolny, po którym padła bramka na 0:2. Sam gol został zaś strzelony po jego nieudanym wybiciu futbolówki z „szesnastki”.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,08

Stipe Jurić: Niewidoczny po wejściu na boisko, jego zmiana niewiele wniosła do próby odwrócenia niekorzystnego wyniku.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,46

Mateusz Kowalczyk: Wszedł na boisko na ostatnie siedemnaście minut. Nie zdołał w tym czasie pokazać niczego szczególnego, choć widać było, ze presja spotkania go nie zjada i podejmował próby wzięcia na siebie ciężaru gry.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,33

Marcel Wszołek: Młody obrońca w końcu miał okazję zadebiutować w pierwszym składzie ŁKS-u. Niestety, jedynie na ostatnie dziesięć minut, w których łodzianie próbowali odwrócić wynik spotkania, ze słabym efektem. Czekamy na kolejne występy, w których otrzyma więcej czasu od trenera.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport