Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Odrą Opole

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala zaprezentowali kibicom przybyłym na ostatni mecz domowy ŁKS-u w tym roku prawdziwy rollercoaster, odwracając wynik z 0:1 na 3:1, pokonując Arkę Gdynia. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi ocenami zawodników.

Aleksander Bobek: Nie miał w tym meczu wiele pracy, ponieważ Odra ograniczała się głównie do bronienia a gdy już atakowała to zwykle nie była w stanie zakończyć akcji celnym strzałem na bramkę. Za co można w tym meczu pochwalić młodego bramkarza to aktywny udział przy rozgrywaniu piłki z obrońcami oraz celne jej wyprowadzanie. Zwłaszcza ten drugi element w ostatnim czasie uległ poprawie. Przy bramce był bez szans.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,17

Kamil Dankowski: Bezsprzecznie gracz meczu. Strzelił gola oraz zaliczył asystę przy rozstrzygającym losy spotkania golu Stipe Juricia. Oba zagrania zresztą były przedniej urody i klasy. Poza tym zagrał naprawdę solidny mecz w defensywie. Wprawdzie Odra strzeliła bramkę po akcji jego stroną, jednak ta nie obciąża jego konta.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,44

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Nacho Monsalve: Pewny i zdecydowany w swych interwencjach, potrafiący świetnie przewidywać intencje rywala. Jednak zdarzały mu się też momenty dekoncentracji, które gdyby rywale mieli lepiej ustawione celowniki mogły dużo kosztować. Dwukrotnie dał się ubiec rywalom w polu karnym.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,06

Adam Marciniak: Wraz z Nacho Monsalve świetnie się uzupełniali. W kolejnym meczu pokazał się jako zawodnik świetnie kryjący rywali przy stałych fragmentach gry i skutecznie eliminujący zagrożenie po dośrodkowaniach. W tym meczu starał się więcej niż zwykle wyprowadzać piłkę, jednak z różnym skutkiem.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

ARTEMIJUS TUTYSKINAS

Artemijus Tutyskinas: W tym meczu był mniej pewnym punktem drużyny niż zwykle. Momentami grał zbyt mało agresywnie i na zbyt wiele pozwalał rywalom w efekcie czego zagrożenie pod naszą bramką było najczęściej spowodowane po dośrodkowaniu z jego strefy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,17

Władysław Ochronczuk: Wydaje się, że trener odnalazł wreszcie właściwe miejsce i rolę, bo w kolejnym już meczu zawodnik należy do najlepszych w drużynie. W meczu w Opolu popisał się wieloma ważnymi interwencjami, które zapobiegły bezpośredniemu zagrożeniu pod naszą bramką. Poza tym skutecznie odbierał piłkę rywalom, także na ich połowie.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,73

Mateusz Kowalczyk: Młody pomocnik wraca po kontuzji i widać było, że jeszcze nie gra na poziomie do jakiego nas przyzwyczaił, jednak nadal potrafił być bardzo pożytecznym dla drużyny zawodnikiem. W Opolu bardzo aktywnie naciskał rywali, stąd być może trener zdecydował się na jego zmianę już w 68. minucie, aby nie ryzykować odnowienia urazu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,27

Michał Trąbka: Trudno jednoznacznie ocenić mecz w wykonaniu Michała. Z jednej strony zaliczył w tym meczu dużą ilość strat, czego główną przyczyną była ultra-defensywna gra rywali. Z drugiej zaś strony potrafił czasem niekonwencjonalnym zagraniem stworzyć przewagę i w efekcie napędzić akcję drużyny.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,50

Pirulo: Ewidentnie jest pod formą od czasu kontuzji. W meczu w Opolu miał kilka niewymuszonych strat. Po części można go usprawiedliwić, ponieważ rywale bacznie go pilnowali, jednak Hiszpan już wcześniej pokazywał, że potrafi sobie z taką presją radzić. Pochwały należą się za asystę przy bramce Dankowskiego.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,40

Piotr Janczukowicz: Gdyby przyznawać oceny za walory estetyczne i efektowność, to nasz napastnik miałby wysoką notę. Potrafił w tym meczu popisać się kilkoma efektownymi dryblingami, jednak z drugiej strony na ocenę rzutuje też efektywność, a w tym aspekcie wydaje się że zawiódł. Dwukrotnie miał szanse na zdobycie bramki. W pierwszym przypadku nie trafił w bramkę rywala, a w drugim skiksował próbując strzelać z bliskiej odległości.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,93

Bartosz Szeliga: Dostał szansę gry na pozycji bocznego napastnika od początku meczu. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań nie udało mu się dostarczyć żadnych liczb, jednak trzeba podkreślić że był bardzo aktywny zarówno w grze obronnej jak i ofensywnej drużyny.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,20

Oskar Koprowski: Bardzo słaby mecz naszego obrońcy, który po raz kolejny udowodnił iż nie odnajduje się na pozycji odpowiedzialnej za destrukcję w środku pomocy. Zagrał w tym meczu przez 22 minuty. Po 10 minutach został przesunięty przez trenera na lewą obronę. Niestety przedtem popełnił błąd, który kosztował naszą drużynę utratę bramki.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Dawid Kort: Podobnie, jak Oskar Koprowski zagrał 22 minuty. Starał się w tym meczu grać aktywnie, jednak nic z tego nie wynikało. Przeplatał obiecujące zagrania z bardzo złymi.

Ocena: 4

Stipe Jurić 22/23

Stipe Jurić: Kolejny dobry mecz bośniackiego napastnika. W dwanaście minut gry zdobył bramkę, która przechyliła szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Świetnie odnalazł się w polu karnym i doskoczył do piłki adresowanej do niego przez Kamila Dankowskiego.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 7,0

Damian Nowacki: Zagrał dość krótko a jedyne czym zaakcentował na boisku swoją obecność to upomnienie od sędziego w postaci żółtej kartki.