Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Miedzią Legnica

Ełkaesiakom nie udało się poskromić lidera w jedynym meczu rozegranym w miniony weekend w Fortuna 1. Lidze. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Kolejny pewny występ golkipera ŁKS-u. Uchronił łodzian, szczególnie w pierwszej połowie, przed utratą znacznie większej ilości bramek.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5.14

Mateusz Bąkowicz: Słaby występ młodzieżowca. Zawinił przy straconej bramce, źle kryjąc Makucha na skrzydle. Dużo niepewności i niedokładnych zagrań, choć próbował nadrabiać to w ofensywie, acz nieskutecznie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,94

Maciej Dąbrowski: Próbował wybić piłkę przy akcji bramkowej, w walce o piłkę stracił równowagę i padł na ziemię. Poza tym, do momentu zejścia z boiska, ze względu na uraz, grał dosyć pewnie i udało mu się zapobiec niektórym groźnym akcjom Miedzi. Warto pochwalić także próbę gry z urazem głowy, acz ostatecznie był zmuszony opuścić murawę.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Nacho Monsalve: Mniej pewny występ Hiszpana. Nie udało mu się zablokować strzału Śliwy, oprócz tego zdarzało mu się popełnić błąd w rozegraniu, co skutkowało atakami Miedzi.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,14

Bartosz Szeliga: Były zawodnik GKS-u Tychy wiosną złapał lepszą formę. W meczu z Miedzią był pewny w obronie, ale przede wszystkim dodawał coś od siebie w ofensywie – w pamięci mogło utkwić chociażby jego crossowe podanie na drugie skrzydło, które uruchomiło Pirulo w kontrataku.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,25

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Jan Kuźma: Także zawinił przy utraconej bramce, nie udało mu się pokryć Zapolnika i przeciąć podania, które ostatecznie poskutkowało golem „Miedzianki„. Oprócz tego, często niepewny z piłką przy nodze, szczególnie, kiedy rywale na niego naciskali. Poprawił się nieco w drugiej połowie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,86

Michał Trąbka: Choć żadne z jego zagrań ostatecznie nie skończyło się bramką dla ŁKS-u, nie sposób nie zauważyć tego, że był jednym z głównych punktów, które napędzały akcje ofensywne łodzian. Dobre, czasem odważne próby dalekich podań, czy wejścia pod pole karne, z odegraniem do kolegi z zespołu i natychmiastowym sprintem w „szesnastkę” mogły poskutkować bramką dla ŁKS-u przy lepszym wykończeniu biało-czerwono-białych.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,50

Pirulo: Często brał na siebie grę ofensywną biało-czerwono-białych i być liderem ŁKS-u w ataku. Nie udało się strzelić bramki, choć miał ku temu okazje, na pewno może żałować kilku niewykorzystanych sytuacji.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,87

Javi Moreno: Ponownie, zmiana w przerwie to najlepsza recenzja jego gry. Nieskuteczny, bez jakiegokolwiek przeglądu pola, czy pomysłu na to co zrobić z piłką przy nodze.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,58

Maciej Wolski: W przeciwieństwie do poprzedniego skrzydłowego, który zaczął mecz w pierwszym składzie, jego wkład w grę ofensywną ŁKS-u można było zauważyć i niekiedy docenić. Niestety, ostatecznie jego wysiłki okazały się bezskuteczne.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,45

Samu Corral: Z jednej strony, faktycznie można było zauważyć, że dobrze współpracuje z resztą ofensywy, pomaga w rozegraniu i sam niekiedy stara się kreować sytuacje. Jednakże, wykończenie w polu karnym wciąż leży – paradoksalnie, jego niecelny strzał nad poprzeczką wydawał się groźniejszy, niż ten, który choć celny, tak posłany w środek bramki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,23

Antonio Dominguez: Ciężko powiedzieć co stało się z piłkarzem, który niedawno był liderem ŁKS-u. Wstrzymywał praktycznie każdą akcję i obiecującą kontrę biało-czerwono-białych, czy to zwalniając grę i nie odgrywając szybko futbolówki, czy to po prostu niecelnymi zagraniami.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,50

Oskar Koprowski: Wszedł za kontuzjowanego Dąbrowskiego, ale poza zadaniami w defensywie, bardzo często widoczny w ataku – niekiedy sam schodził na skrzydło i próbował zagrać piłkę bliżej pola karnego rywali.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,56

Ricardinho: Lepsze wejście niż to w Rzeszowie. Wiele akcji w drugiej połowie przechodziło przez Brazylijczyka, który tym razem szybciej operował piłką. Można mu jednak zarzucić to, że niekiedy mógł zdecydować się na zagranie do lepiej ustawionego kolegi, niż wchodzić w drybling.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Piotr Janczukowicz: Kolejny pozytywny impuls z ławki, szkoda, że nieskuteczny. Pozostaje mieć nadzieje, że w następnym meczu pojawi się w pierwszej jedenastce.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,54

Maciej Radaszkiewicz: Nie można było mu zarzucić braku zaangażowania, czy walki na murawie. Niekiedy gorzej było jednak z aspektami technicznymi, czy dobrym przyjęciem piłki, co spowalniało obiecujące ataki łodzian.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,42

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport