Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Jakub Romanowicz trenuje z pierwszą drużyną

Kolejny wyróżniający się zawodnik rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego dostał szansę na treningi z pierwszym zespołem „Rycerzy Wiosny”. Z drużyną Marcina Pogorzały trenował skrzydłowy rezerw – Jakub Romanowicz.

Jakub Romanowicz w bieżącym sezonie jest kluczową postacią trzecioligowej drużyny rezerw, która obecnie zajmuję 10 lokatę po 22 kolejkach. Romanowicz rozegrał w obecnym sezonie 20 spotkań i strzelił 2 bramki oraz zanotował 4 asysty. Młodzieżowiec mógłby być  alternatywą dla Javiego Moreno w razie słabszy występów bądź wykartkowania się w następnych spotkaniach.

Młody skrzydłowy jest zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1 Ligi, zatem trener może postawić na młodzieżowca nawet w następnym spotkaniu wyjazdowym z  Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zakładając, że trener Pogorzała zdecydowałby się sprawdzić skrzydłowego w boju, ten nie byłby debiutantem. Romanowicz rozegrał dla pierwszej drużyny ŁKS-u już jedno spotkanie –rozgrywane 10 października 2020 roku w Gdyni.

Jakub Romanowicz dołączył do klubu z alei Unii w 2018 roku z Jagielloni Białystok, do której przeszedł w 2016 roku z SMS-u Łódź.

Foto: ŁKS Łódź