Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Chrobrym Głogów

Ełkaesiacy kontynuują dobrą passę i w Głogowie wywalczyli trzecie zwycięstwo z rzędu. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Wskoczył do bramki za mającego problemy zdrowotne Arndta, ale nie pokazał się z najlepszej strony. Być może jest to kwestia braku rytmu meczowego, ale mógł zachować się lepiej przy straconych bramkach, brakowało także z jego strony celniejszej gry nogami (choć trzeba przyznać, że to jego wykop zainicjował akcję bramkową na 3:1).

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Marcel Wszołek: Musi popracować nad swoją grą defensywną, widać, że jest to bardziej ofensywnie usposobiony zawodnik, choć w tym meczu jego zagrania do przodu nie przynosiły wiele.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Maciej Dąbrowski: Kilkukrotnie pokazywał swoje doświadczenie na boisku i „zabijał” groźne akcje rywali, nie był zamieszany bezpośrednio w utratę którejkolwiek z bramek.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Nacho Monsalve: Dość pewnie w obronie, to jego daleko zagrana prostopadle piłka pozwoliła Balongo zainicjować akcję na 2:0. Mamy nadzieję, że ten dobrze wyszkolony technicznie stoper częściej będzie wzbogacał ofensywę ŁKS-u o takie celne zagrania.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Bartosz Szeliga: Wciąż nie może ustabilizować swojej formy w ŁKS-ie – po świetnym meczu ze Skrą, przyszedł gorszy występ w Głogowie. Niepewny w defensywie, momentami gubił krycie przeciwników, a przy tym nie udało mu się dołożyć czegoś „ekstra” w ofensywie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Mateusz Kowalczyk: Druga kolejka z rzędu z ważnym golem tego młodego pomocnika. Zaczynał mecz nieco głębiej i często widzieliśmy go w defensywie i pracującego na resztę zespołu, po wejściu Kuźmy zaczął grać wyżej i przełożyło się to także na zdobycie bramki.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,75

Michał Trąbka: Dobry mecz tego zawodnika. Kilkukrotnie jego dobre podania inicjowały akcje ofensywne ełkaesiaków, dobrze współpracował ze swoimi kolegami z boiska. Zaczyna łapać stabilną formę, w której daje od siebie coś zespołowi.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Dawid Kort: Mało przekonujący występ letniego nabytku ŁKS-u. Oddał jeden niecelny strzał w polu karnym, ale poza tym mało było z jego strony nieszablonowych zagrań, które mogły napędzić dodatkowo ofensywę ełkaesiaków, często były to z jego strony bezpieczne podania do blisko ustawionego zawodnika.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Pirulo: Strzelił dwie bramki w tym spotkaniu, co mówi już samo za siebie. Później, kiedy zespół przygasł, on sam także nieco mniej dawał w ofensywie, choć można docenić to, że pracował na zespół także w defensywie.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,75

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Bartosz Biel: Pierwszy mecz, w którym udało mu się dołożyć cegiełkę do pozytywnego wyniku ŁKS-u – to on wywalczył rzut karny, który Pirulo wykorzystał na bramkę na 1:0. Oprócz tego, szczególnie w pierwszej połowie, to właśnie po jego stronie napędzane były akcje ofensywne biało-czerwono-białych.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,75

Nelson Balongo: Wciąż bez strzelonej bramki, choć mimo tego nie można powiedzieć, że nie daje od siebie nic w ofensywie. To on zebrał daleką piłkę od Nacho i zgrał ją w pole karne, gdzie przy odrobinie szczęścia i błędzie jednego z głogowian, trafiła ona do Pirulo, który zamienił tę sytuację na bramkę na 2:0. Widać, że ma potencjał – dobrze gra w powietrzu i utrzymuje się przy piłce, wygrywając pojedynki siłowe z rywalami. W momencie, kiedy gospodarze naciskali na ełkaesiaków w drugiej połowie, wywalczył piłkę i przebiegł przez pół boiska, oddając strzał, po którym ŁKS miał rzut rożny, dając łodzianom nieco oddechu.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Kamil Dankowski: Dobre wejście tego defensora. Dał nieco spokoju na prawej obronie, zagrał także kilka celnych piłek w ofensywie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Jan Kuźma: Jego wejście pozwoliło Kowalczykowi przesunąć się nieco wyżej na boisku i częściej włączać się do ofensywy. Kuźma grał odpowiedzialnie i w odpowiednich momentach potrafił się zachować, jak doświadczony zawodnik – żółtą kartkę otrzymał od sędziego po faulu taktycznym, który przerwał groźną akcję Chrobrego.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Kelechukwu Ibe-Torti: Dobre wejście z ławki w wykonaniu tego młodzieżowca. Zaliczył kluczowe podanie przy bramce na 3:1, po tym, jak popisał się swoim dryblingiem i z łatwością minął Bogusza. Wraz z Moreno prowadzili dwójkową kontrę, która mogła zamknąć to spotkanie, choć zabrakło tam nieco celności przy przerzucie na drugie skrzydło do niekrytego kolegi.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Piotr Janczukowicz: Znów pozytywny akcent po wejściu z ławki na boisko. Mógł zdobyć pięknej urody bramkę piętką po podaniu Kelechukwu – bramkarz obronił ten strzał, ale na tyle z problemami, że Kowalczyk miał szansę dobić tę piłkę i zdobyć bramkę na 3:1.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,50

źny

Javi Moreno: W ciągu kilku minut, które otrzymał od trenera nie miał szansy zrobić wiele, choć z Kelechukwu przeprowadzali groźny kontratak, który mógł zakończyć się bramką.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,50

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport