Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Radomiakiem Radom

Ełkaesiacy po wyrównanym spotkaniu zremisowali z Radomiakiem Radom 1:1. Piłkarze Ireneusza Mamrota mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale nie potrafili zamienić ich na bramki. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: W pierwszej połowie zaliczył kilka dobrych interwencji przy groźnych strzałach rywali. Przy straconej bramce nie miał zbytnio szans, bo piłka została uderzona z bliskiej odległości, co za tym idzie czasu na reakcję nie było zbyt dużo. Ma spore problemy przy wybijaniu piłek i grze nogami.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,8

Tomasz Nawotka: Cień zawodnika z drugiej połowy w Kielcach. Od początku spotkania wyglądał źle. Przy golu dla Radomiaka niefortunnie strącił piłkę głową, przez co pomógł rywalowi w zdobyciu gola. Zagubiony i nieradzący sobie z rywalami. W drugiej połowie został „skręcony” niemiłosiernie przez Kozaka, po czym trener go zmienił.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,19

Maciej Dąbrowski: Dąbrowski nie popełnia już tyle błędów przy wyprowadzaniu piłki co kiedyś, co rzutuje na jego lepsze oceny. Stoper był bardzo blisko zdobycia swojej debiutanckiej bramki w ŁKS-ie, ale jego strzał z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. W defensywie bezbłędny.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,71

Carlos Moros Gracia: W defensywie radził sobie bardzo dobrze, ale w końcówce nie wystrzegł się błędów, po czym rywale mieli stałe fragmenty gry. Dobrze operował piłkę w pierwszej połowie, ale w drugiej już nie było tak kolorowo. W ciągu 10 minut zaliczył trzy lub cztery poważne straty, po których rywal wyprowadzał niebezpieczne ataki. Jednak w całokształcie były to dobre zawody stopera z Hiszpanii.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,46

Adam Marciniak: Trzyma solidną i równą formę w ostatnich spotkaniach. Dużo pracuje w defensywie i dyryguje kolegami z zespołu. W ofensywie też potrafił sporo dać od siebie. Po jedynym z rajdów na początku meczu, świetnie dośrodkował na głowę Ricardinho, ale ten nie trafił do siatki. Mecz musiał kończyć na prawej stronie defensywy, po zmianie Wolskiego w końcówce. W ostatnich tygodniach wygrał rywalizację z Klimczakiem na lewej obronie.

Ocena: 5

Maksymilian Rozwandowicz: Po kilku meczach wrócił do wyjściowej jedenastki, czym zapracował dobrą drugą połową w Kielcach. Przeciwko Radomiakowi zagrał dobre zawody – stoczył bardzo dużą ilość pojedynków z rywalami i najczęściej wychodził z nich zwycięsko. Harował od pola karnego do pola karnego. Na minus na pewno to, że był zaangażowany w utratę bramki, bo to Rozwandowicz nie upilnował Kaputa.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,13

Mikkel Rygaard: Po przyzwoitym występie w Kielcach mieliśmy nadzieję, że Duńczyk w końcu wejdzie na wyższy poziom. Niestety po raz kolejny zawiódł, czego dowodem jest zmiana już w przerwie meczu. Rygaard znów przeplatał dobre zagrania, beznadziejnymi stratami, ale w tym meczu więcej było tych złych decyzji. Na plus uderzenie z rzutu wolnego (choć bramkarz powinien zachować się lepiej), po którym Ricardinho zdobył jedyną bramkę dla ŁKS.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,0

Antonio Dominguez: Po trzech spotkaniach, w końcu wrócił do wyjściowego składu. Hiszpan naszym zdaniem był najlepszym zawodnikiem ŁKS w spotkaniu z Radomiakiem. Dyrygował grą zespołu w środku pola i rozrzucał świetne piłki. Po jednym z takich zagrań powinien mieć na swoim koncie asystę, ale Janczukowicz nie przyjął piłki w doskonałej sytuacji. Wywalczył rzut wolny po którym Ricardinho zdobył gola na 1:1. Pomagał też w obronie, ale nie wystrzegł się błędów – na szczęście bez konsekwencji. Z Dominguezem w pierwszym składzie ŁKS jest lepszą drużyną.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,64

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Piotr Janczukowicz: Nie był to zdecydowanie jego mecz. Powinien zdobyć w środę dwie bramki, a ŁKS powinien cieszyć się z kompletu punktów. Zmarnował dwie doskonałe okazje – najpierw przegrał pojedynek z bramkarzem, a drugi raz nie potrafił dobrze przyjąć piłki, choć zrobił świetny ruch. Przegrywał mnóstwo pojedynków z rywalami i na palcach jednej ręki można policzyć jego dobre zagrania. Strasznie męczy się w ostatnich spotkaniach – jest widocznie pod formą, ale trener Mamrot i tak konsekwentnie na niego stawia.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 3,55

Pirulo: Bardzo chaotyczny występ Hiszpana. Sporo złych decyzji podejmowanych w dogodnych sytuacjach, choć miał też bardzo dobre zagrania – jak to do Janczukowicza w pierwszej połowie. Mocno pracował na kartkę, bo ciągle miał pretensje do sędziego lub sprzeczał się z rywalami. Skrzydłowy w spotkaniu z Radomiakiem bez dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Ocena: 4

Ricardinho: Po raz kolejny ratuje ŁKS z opresji. Ma świetny zmysł w polu karnym rywali. Przy golu na 1:1 świetnie poszedł do końca na piłkę i udało mu się trafić do siatki. Już w pierwszym fragmencie meczu mógł doprowadzić do remisu, ale minimalnie chybił po uderzeniu piłki głową. Pokazał wiele niekonwencjonalnych zagrań i dużo pomagał w obronie. Gdy Pirulo zbyt daleko zapędził się pod bramkę rywali to Brazylijczyk zabezpieczał prawą stronę w defensywie. Na ten moment zdecydowanie najlepszy zimowy transfer sterników ŁKS.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,63

Michał Trąbka: Najbardziej widoczny na początku drugiej połowy. Nieźle dyktował tempo akcji, czym stworzył przewagę w środku pola. W miarę upływu minut gasł na boisku, choć mogło mieć to związek z przestawieniem pomocnika na lewe skrzydło, by zrobić miejsce Sajdakowi w środku pola. Na pewno zagrał lepiej niż w Kielcach.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,27

Przemysław Sajdak: Dostał sporo minut od trenera Mamrota, ale zaliczył bardzo anonimowy występ. Nie brał gry na siebie, tylko jak najszybciej chciał pozbywać się piłki. W obronie również często spóźniony i ustawiony zbyt daleko od rywala.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,5

Maciej Wolski: Dziwna sytuacja z Wolskim w tym spotkaniu. Wszedł za bardzo słabo dysponowanego Nawotkę i zagrał dużo lepiej. W defensywie często wychodził zwycięsko z pojedynków z piłkarzami Radomiaka, ale miał na swoim koncie żółtą kartkę i trener zdecydował wprowadzić za niego, w końcówce Klimczaka, a na prawą stronę obrony powędrował Marciniak.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,09

Adrian Klimczak: Wszedł na końcówkę i starał się być pod grą. Nic więcej sensownego nie da się napisać o jego występie – grał po prostu krótko.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,19

Ireneusz Mamrot: Wystawił optymalną jedenastkę na to spotkanie. Dał szansę Rozwandowiczowi i Dominguezowi, którzy zagrali dobrze w Kielcach. W trakcie spotkania dobrze reagował i ściągał z boiska najsłabszych zawodników – Rygaarda, Nawotkę i Janczukowicza. Problemem jego zespołu w ostatnich spotkaniach jest dobre wejście w mecz – rywale stwarzają sobie w pierwszych 20 minutach sporo sytuacji bramkowych.