Podsumowanie 27. kolejki Fortuna 1. Ligi

Od I Ligi nie uciekniemy już nawet w środku tygodnia! W tygodniu poprzedzającym majówkę została rozegrana jej 27. seria spotkań, po której między innymi jeszcze bardziej powiększył się ścisk w czubie tabeli – aktualnie 4 drużyny walczące o bezpośredni awans mają po 47 punktów, zaś pierwsza Termalica ma ich 52. 

Kolejkę rozpoczęło we wtorek spotkanie Miedzi Legnica Górnikiem Łęczna, w którym goście, będący ostatnio pod formą, przegrali z niżej notowanymi w tabeli legniczanami. W trakcie tego meczu grę rozpoczął GKS Bełchatów Widzewem i pomimo strzelenia bramki w pierwszych minutach spotkania oraz kontuzji bramkarza przyjezdnych ostatecznie bełchatowianie polegli 2:3.

Środowe granie zainicjował mecz Stomilu Olsztyn Koroną Kielce, której trener po tej kolejce dalej nie będzie mógł pochwalić się zwycięstwem odkąd został zatrudniony. W tym samym czasie Sandecja zagrała z Resovią, której pomimo gry w 10-ciu udało się zremisować na wyjeździe z groźnym przeciwnikiem. W Sosnowcu lokalnemu Zagłębiu nie udało się zdobyć punktów w meczu z Arką Gdynia, mimo dwubramkowej przewagi od 17 minuty. Odra Opole pokonała zaś 3:1 następnego oponenta Rycerzy Wiosny – Chrobrego Głogów. W meczu na szczycie Fortuna 1. Ligi ŁKS podzielił się punktami z Radomiakiem. Ostatnie spotkanie tego dnia było przebudzeniem lidera z Niecieczy – Termalika pokonała Puszczę Niepołomice 4:0.

Kolejkę zamknęło czwartkowe spotkanie, w którym walczące o utrzymanie GKS Jastrzębie zmierzyło się z GKSem Tychy. Po bardzo jednostronnym boju tyszanie wygrali 1:0, choć to oni byli przez cały mecz stroną dominującą.

Wyniki spotkań 27. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Wtorek, 27 kwietnia
Miedź Legnica – Górnik Łęczna 1:0
GKS Bełchatów – Widzew 2:3

Środa, 28 kwietnia
Stomil Olsztyn – Korona Kielce 2:0
Sandecja Nowy Sącz – Resovia Rzeszów 1:1
Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 2:3
Odra Opole – Chrobry Głogów 3:1
ŁKS Łódź – Radomiak Radom 1:1
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Puszcza Niepołomice 4:0

Czwartek, 29 kwietnia
GKS Jastrzębie – GKS Tychy 0:1

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport