Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Puszczą Niepołomice

W niedzielnym meczu z Puszczą Niepołomice piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrali dwie odmienne połowy. Za pierwszą sypią się słowa krytyki, a za drugą z nich zbierają zasłużone gratulacje. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Dawid Arndt: Pomimo wpuszczenia dwóch bramek po raz kolejny zaprezentował się z dobrej strony. Mógł nieco lepiej ustawić się przy pierwszym straconym golu, choć strzał był precyzyjny. Przy drugim bez szans. Pewnie pokazywał się na przedpolu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,75

 

Maciej Wolski: Przed przestawieniem go w drugiej połowie do pomocy często podłączał się do akcji ofensywnych, miał szansę aby zaliczyć asystę po podaniu do Ricardinho. Ukoronowaniem jego występu była bramka na 3:2, która pozwoliła Rycerzom Wiosny wrócić do domu z 3 punktami.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,12

Maciej Dąbrowski: Doświadczony stoper nie będzie mógł zaliczyć tego spotkania do najbardziej udanych. Przy pierwszej bramce straconej przez Łodzian nie udało mu się wygrać pojedynku główkowego z przeciwnikiem, zaś przy drugiej zablokować strzału Wyjadłowskiego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,58

Carlos Moros Gracia: Próbował wyprowadzać piłki do przodu, ale w przez słabszą dyspozycję środka pola mogło zdawać się, że podaje niecelnie. W obronie nie zawinił przy golach, choć widać było ze motorycznie przegrywa pojedynki biegowe z graczami Puszczy.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,33

Adam Marciniak: Miał więcej zadań w defensywie, niż ofensywie. Piłkarsko dał nieco mniej niż jego vis a vis po drugiej stronie boiska. Co prawda to stroną Marciniaka padła jedna z bramek dla gospodarzy, ale Adam przy niej nie zawinił. Był zdecydowanym wsparciem mentalnym dla reszty zespołu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,50

Przemysław Sajdak: Z konieczności zagrał na „6”. Pokazywał się do gry, ale największy problem miał z pierwszym kontaktem, kiedy to momentalnie gracze Puszczy go pressowali. Napędził akcje na 2:1.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,50

Antonio Dominguez: Nie było to najlepsze spotkanie Domingueza. W ostatnim czasie hiszpański pomocnik gra mocno w kratkę. Jest w stanie zagrać bardzo dobry mecz, żeby tydzień później być przeciętny. Zszedł jako pierwszy i nie zagroził bezpośrednio bramce gospodarzy. Jak zawsze dawał niezłe wrzutki z rzutów rożnych.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,46

Michał Trąbka: Widoczny w trakcie spotkania, konsekwetnie starał się kreować sytuacje swoim kolegom z ofensywy. Po kilku jego podaniach Łodzianie oddali groźne strzały, ostatecznie to on dogrywał piłkę w pole karne, po którym padła bramka Macieja Wolskiego.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,17

Tomasz Nawotka: Podobnie jak Dominguez, Nawotka gra w ostatnim czasie bardzo sinusoidalnie. Niedzielnego spotkania nie zapisze do tych udanych.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,17

Pirulo: Po kilku meczach nieco słabszej formy, główny kreator gry biało-czerwono-białych ponownie błysną geniuszem. Przy wyrównującej bramce wypatrzył Ricardinho i posłał mu precyzyjną piłkę przez pół boiska. Przy drugim trafieniu zaufał Sekulskiemu, który odpłacił się bramką.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,44

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Ricardinho: Ciągnął grę ełkaesiaków, będąc przy tym jednym z głównych kreatorów. Na początku drugiej połowy wyrównał wynik, czym dał impuls do walki. Po wejściu Sekulskiego grał jako podwieszony napastnik i wywiązywał się ze swoich zadań taktycznych.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,45

Łukasz Sekulski: Pojawił się na boisku w 60 minucie i już 8 minut później cieszył się ze strzelonej bramki. Z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, co dało mu upragnione strzeleckie przełamanie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,44

Kamil Dankowski: Pojawił się na boisku w drugiej połowie, kiedy ŁKS przeszedł na grę trójką stoperów i wahadłowymi i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Jak rasowy wahadłowy napędzał akcje ofensywne ełkaesiaków, a i defensywie nie popełniał błędów. Cieszyć może powrót Kamila po kontuzji i jego forma, która wydaje się być jeszcze wyższa niż przed urazem.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,65

Dragoljub Srnić: Dostał od trenera 10 minut i już na samym początku tego czasu uspokoił środek pola biało-czerwono-białych. Pomimo swojego niskiego wzrostu wygrał kilka ważnych pojedynków główkowych. Drago może jedynie żałować, że w 1. Lidze obowiązuje limit piłkarzy spoza Unii Europejskiej.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,50

Ireneusz Mamrot: Trenerowi Mamrotowi po niedzielnym spotkaniu należą się słowa uznania, choć i w tej beczce miodu znajdzie się łyżka dziegciu. Pierwsza połowa w wykonaniu jego podopiecznych nie była zła, choć na przerwę ełkaesiacy schodzili z jednobramkową stratą. Szkoleniowiec zmotywował jednak zespół na tyle, że ten pokazał charakter i wywalczył zwycięstwo. Na duży plus również zmiany – każdy z pojawiających się na boisku graczy dał coś od siebie. Cieszy również próba gry w formacji z trójką stoperów, która w wykonaniu „Rycerzy Wiosny” wyglądała bardzo solidnie. Jedynym minusem, który możemy zapisać przy nazwisku trenera jest późna zmiana Tomasza Nawotki.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,55

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport