Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Górnikiem Łęczna

Mecz Łódzkiego Klubu Sportowego z Górnikiem Łęczna był najsłabszym rozegranym przez drużynę Wojciecha Stawowego w tym sezonie. Łodzianie przez większość spotkania byli bezradni, co w ostatnim kwadransie wykorzystali gracze Kamila Kieresia, którzy zgarnęli trzy punkty. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Malarz był jedynym piłkarzem w zespole Wojciecha Stawowego, który zagrał na miarę swoich możliwości. Wygrał dwa pojedynki sam na sam z napastnikami Górnika, a w jednej sytuacji golkiper uchroniła poprzeczka. Ostatecznie dwa razy wyjmował piłkę z własnej bramki.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,83

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Kamil Dankowski: Długo wchodził w mecz i praktycznie przez pierwsze 30 minut był niewidoczny. Później starał się wychodzić do gry, jednak w meczu z Górnikiem zabrakło mu przebojowości. Zdecydowanie częściej powinien wrzucać piłkę w pole karne rywali.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,8

Maciej Dąbrowski: Fatalny występ Dąbrowskiego. Mnóstwo strat i zero kreacji w ofensywie. Sygnałem ostrzegawczym była przegrana przebitka ze Śpiączką po której sam na sam z Malarzem wyszedł Kalinkowski. Dwa razy nie upilnował piłkarzy Górnika przy stałym fragmencie gry, co skończyło się bramkami dla gospodarzy. Za faul w drugiej połowie powinien obejrzeć czerwoną kartkę.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Carlos Moros Gracia: Próbował naprawiać wszystkie błędy swojego partnera ze środka obrony, jednak nie udało mu się uchronić zespołu od straty goli. Mądrze dostarczał piłkę pomocnikom. Widać, że Moros ma inklinacje do gry pozycyjnej i powinien częściej pojawiać się na boisku. To był pierwszy mecz, w którym Carlos zagrał a ŁKS nie zachował czystego konta.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,8

Adrian Klimczak: Aktywniejszy niż Dankowski, jednak tak samo bezproduktywny. Asekurował Dąbrowskiego, dzięki czemu ŁKS do przerwy nie przegrywał. Wydaje się, że do końca roku utrzyma miejsce w wyjściowej jedenastce, mimo że od bocznego obrońcy oczekiwalibyśmy znacznie więcej.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,71

Maksymilian Rozwandowicz: Najrówniej grający zawodnik na przestrzeni całego sezonu. Nie zrozumiałą decyzją było zdjęcie Rozwandowicza z boiska w drugiej połowie tuż przed stratą bramki. Cały czas widać, że rozwija się na pozycji defensywnego pomocnika i jest zdecydowanym numerem jeden na tej pozycji. W meczu z Górnikiem większość podań miał jednak pomiędzy swoim stoperami.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,92

Przemysław Sajdak: Wielkie zawahania formy ma Sajdak w tym sezonie. Po bardzo dobrym występie z Puszczą, przyszedł fatalny z Górnikiem Łęczna. W pierwszej połowie był praktycznie niewidoczny w środku pola, przez co łodzianie tracili atut przy rozgrywaniu piłki. W drugiej połowie był wystawiony jako napastnik, ale tylko na alibi. Jedyny kontakt z piłką to kiks, po którym Kalinkowski wyszedł sam na sam z Malarzem.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Antonio Dominguez: Nie napędzał akcji ŁKS-u jak to ma w zwyczaju. Gracze Górnika dobrze odcinali mu możliwość zagrania na boki, a w środku pola piłkę wymieniać mógł tylko z Sajdakiem i Nawotką. Po raz kolejny przyszło nam się przekonać, że indywidualne krycie Domingueza niweluje do zera kreacje w zespole Wojciecha Stawowego. Poza chęciami, nic nie pokazał.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,23

Pirulo: Kolejny mecz z rzędu, kiedy schodzi na dalszy plan i nie stwarza przewagi. Przez to gra ŁKS-u jest jednowymiarowa, a przeciwnicy nie czują się zagrożeni. Poza jedną niecelną próbą z dystansu nie zapadł nam niczym w pamięć, wydaje się, że można było dać szansę w jego miejsce komuś innemu.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Michał Trąbka: Pierwsza połowa do zapomnienia. W drugiej połowie najjaśniejszy punkt zespołu. Trąbka wykorzystuje swoje walory jako środkowy pomocnik i tu powinien mieć pewne miejsce. Przyspieszył tempo rozgrywania akcja i pokazywał się do krótkiej gry z Dominguezem. W momencie, kiedy mogło się wydawać, że będzie stwarzał zagrożenie został zmieniony przez Tosika.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Tomasz Nawotka: Zły występ Nawotki. Nie jest to zawodnik, który pasuje do szybkiej gry po ziemi prezentowanej przez drużynę Wojciecha Stawowego. Jako Napastnik był bezużyteczny. Trochę lepiej sobie kiedy grał bliżej linii bocznej, jednak nie stworzył zagrożenia po którym bilibyśmy brawo.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,75

Piotr Gryszkiewicz: Cieszy powrót Gryszkiewicza po kontuzji, ale to jedyny pozytyw z jego występu w Łęcznej. Gryszkiewicz wszedł na boisko trochę zagubiony. Miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będzie odzyskiwał pewność siebie, którą prezentował przed doznaniem urazu.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,12

Jakub Tosik: Wszedł na boisko przy stanie 0:0 i miał za zadanie pomóc drużynie utrzymać remis. Niestety dwie minuty po wejściu na murawę, Górnik strzelił bramkę, a cała koncepcja legła w gruzach. W naszej opinii nie jest to defensywny pomocnik, który mógłby odpowiadać za rozgrywanie piłkę, tak jak robi to Rozwandowicz. W dość niegroźnej sytuacji sfaulował rywala przed polem karnym – po tym rzucie wolnym Midzierski trafił na 1:0.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,8

Dragoljub Srnić: Wszedł na boisko razem z Tosikiem. Miał być łącznikiem między obroną a atakiem, jednak nie był wcale widoczny. Dla Drago to była szansa na przekonanie do siebie szkoleniowca, rzadko zdarzało się wcześniej by Serb otrzymał blisko pół godziny. W Łęcznej Wojciecha Stawowego na pewno do siebie nie przekonał

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,66

Wojciech Stawowy: Zapewnienia Stawowego o posiadaniu napastnika w Łęcznej zostały zweryfikowane. Gdy z kadry wypadło dwóch graczy ofensywnych na pozycji nr 9 wystąpił Tomasz Nawotka, który był awizowany jako prawy obrońca. Resztę wyborów personalnych rozumiemy, jednak mamy wrażenie, że zmian w składzie można było dokonać już w przerwie. W momencie, gdy wydawało się, że ŁKS zdecydował się bronić punktu, a trener przeprowadził dwie zmiany defensywne, łodzianie stracili gola i ostatecznie z Łęcznej wracali bez punktów.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,86

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119