Oceny piłkarzy po meczu z GKS-em Jastrzębie

W środę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowali z GKS-em Jastrzębie 2:2, pomimo prowadzenia 2:0. Tradycyjnie jak po każdym meczu zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Dawid Arndt: Dobry występ młodego golkipera ŁKS-u. W pierwszej połowie kilkukrotnie ratował łodzian przed utratą gola, choć w niektórych momentach nie zabrakło także szczęścia. Przy pierwszej bramce nie udało mu się sięgnąć piłki, jednak strzał był trudny do obrony. Przy rzucie karnym nie wyczuł intencji rywala i rzucił się w drugą stronę.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Bartosz Szeliga: Pierwszy mecz w sezonie na jego nominalnej stronie defensywy nie zachwycił. W ofensywie nie wnosił wiele, najbardziej aktywny w tej sferze był w pierwszej połowie, brakowało mu jednak dokładności. W defensywie momentami był niepewny i tracił piłki.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,6

Maciej Dąbrowski: Był zmuszony zejść z boiska w 13 minucie przez kontuzję. Grał zbyt krótko, żeby go oceniać.

Ocena: b/o

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Adam Marciniak: Solidny mecz w wykonaniu doświadczonego obrońcy. Potrzebowali chwili wraz z Sobocińskim aby uspokoić defensywę, ale znaczną część pierwszej połowy zawodnicy gości nie mogli przedostać się w pole karne Arndta. Nie zawinił przy żadnej z bramek strzelonych przez GKS.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Adrian Klimczak: W tym meczu nie zaprezentował formy, którą pamiętamy z jego najlepszych występów. Popełniał błędy w ofensywie, a największy z nich przy bramce na 2:2. Stracił piłkę na swojej połowie, a później, kiedy próbował odebrać piłkę sędzia odgwizdał rzut karny. Abstrahując od zasadności podyktowania „jedenastki”, ta sytuacja nie wydarzyłaby się, gdyby nie jego pierwszy błąd. W pierwszej połowie miał dobrą sytuację w polu karnym rywala, ale piłka po jego strzale przeleciała daleko nad bramką.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Maksymilian Rozwandowicz: Pierwsza połowa w wykonaniu kapitana ŁKS-u zdecydowanie na minus. W defensywie często był mijany przez rywali i nie nadążał za nimi w pierwszej części spotkania, kiedy ŁKS nie opanował gry. W ofensywie tracił piłkę, a jego podania często były niecelne. W drugiej połowie, do momentu zmiany, prezentował się znacznie lepiej niż wcześniej, jednak w tym spotkaniu zabrakło Maksa w jego najlepszej formie jako defensywnego pomocnika.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Mikkel Rygaard: Ciężko jednoznacznie ocenić mecz w wykonaniu Duńczyka – w ofensywie momentami mógł się podobać – często rozgrywał piłki na jeden kontakt, popisywał się także dobrą techniką, jednak jego wybory niekiedy pozostawiały wiele do życzenia. Miał szansę strzelić bramkę, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła poprzeczkę. Mimo tego w tym sezonie jest to najlepszy występ Rygaarda.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Michał Trąbka: Po niezbyt dobrym meczu z Puszczą pomocnik pokazał się ze znacznie lepszej strony w spotkaniu z GKS-em. Aktywny w ofensywie, wiele piłek przechodziło przez niego i popisał się także dobrym podaniem do Juricia, które zakończyło się bramką na 1:0. Na minus można zaliczyć jego próbę interwencji przy bramce na 2:1, nie udało mu się wtedy doskoczyć do Ferugi.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Pirulo: Hiszpan w spotkaniu z GKS-em był aktywny w ofensywie, często mogliśmy widzieć go biorącego udział w akcjach pod bramką rywala. W drugiej połowie popisał się znakomitym rajdem przez boisko, który został zakończony bramką ze skraju pola karnego. Pirulo w takiej formie, jaką zaprezentował w środę jest zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów drużyny Kibu Vicuni.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Javi Moreno: Hiszpański skrzydłowy może podobać się po tym spotkaniu, jednak wciąż brakuje mu liczb. Miał szansę na to, kiedy po podaniu Sobocińskiego przyjął piłkę i ze skraju pola karnego posłał ją do Juricia, ten jednak nie wykorzystał sytuacji. Na plus można ocenić motorykę Javiego, który po stracie piłki natychmiastowo cofał się do tyłu i starał się odebrać futbolówkę bądź przyblokować na chwilę akcję rywali. Kiedy mu się to udawało często pędził ponownie do ofensywy. Na minus ocenić można to, że nie odważył się na uderzenie, kiedy był w polu karnym przeciwnika i zdecydował się jednak na podanie do kolegów z zespołu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Stipe Jurić: Zszedł z boiska z jedną bramką, choć w pierwszej połowie miał szansę skompletować hat-tricka. Zdecydowanie nie można zaliczyć tego meczu jako zły występ chorwackiego napastnika, jednak przy ostatecznym wyniku tego spotkania tym bardziej można żałować niewykorzystanych sytuacji. Ciężko pracował dla zespołu, nie tylko w polu karnym rywala, ale także często cofając się i odbierając piłkę, a także w rozegraniu przy kontratakach.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Jan Sobociński: Bardzo dobry występ wychowanka „Rycerzy Wiosny”. Po wejściu na boisko popisał się swoim świetnym wyprowadzeniem piłki, szczególnie w pamięć zapaść mógł daleki przerzut, którym uruchomił Javiego, a ten posłał piłkę w pole karne do Juricia. Nie zawodził także w podstawowym zadaniu obrońcy – defensywie, choć miał swój udział przy bramce na 2:1, kiedy przegrał pojedynek główkowy o piłkę.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Jakub Tosik: Doświadczony pomocnik w tym sezonie wchodząc z ławki prezentuje równą formę. Nie zawinił bezpośrednio przy żadnej ze straconych bramek, choć jednak miał szansę na zablokowanie wrzutki, po której padła bramka na 2:1. Oprócz tych sytuacji był pewnym punktem w defensywie, a także w rozegraniu akcji.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Maciej Wolski: Otrzymał od trenera pół godziny na murawie, jednak w tym czasie nie wniósł wiele do ofensywy, m.in ze względu na postawę całej drużyny, która oddała piłkę po bramce na 2:0. Jako zmiennik pokazał jednak w tym sezonie, że potrafi wnieść świeżą energię i rozruszać zespół, nie zaprezentował tego z GKS-em. Przy bramce na 2:1 nie doskoczył do stojącego niedaleko Ferugi, który praktycznie niekryty strzelił bramkę.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Piotr Gryszkiewicz: W przeciwieństwie do wejścia z ławki w Puszczą, w meczu z GKS-em młodzieżowiec nie wniósł zbyt wiele do gry zespołu. W niektórych sytuacjach brakowało mu odwagi, szczególnie zapamiętać można było sytuację w końcówce spotkania, kiedy wycofał piłkę do Arndta, zamiast próbować zagrać ją do przodu, w momencie kiedy ŁKS próbował zawalczyć o 3 punkty.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Piotr Janczukowicz: Mało widoczny po wejściu na boisku. Nie wniósł do zespołu walczącego na murawie zastrzyku energii, niewiele dał w ofensywie, przy sytuacji, kiedy ŁKS próbował strzelić bramkę na 3:2.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Fot. Łukasz Żuchowski