Oceny piłkarzy po meczu z GKS Bełchatów

Po golu w końcówce spotkania, autorstwa Antonio Domingueza, ełkaesiacy pokonali w miniony weekend GKS Bełchatów.  Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Praktycznie bezrobotny w tym spotkaniu. GKS Bełchatów nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę i kapitan łodzian nie miał w sobotę okazji się wykazać. Pewny przy dośrodkowaniach.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Tomasz Nawotka: Podłączał się do akcji ofensywnych i starał się dośrodkowywać. Miał wiele takich sytuacji w tym meczu – niestety często z bardzo słabym skutkiem. Warto zaznaczyć, że to właśnie po faulu na nim, druga żółtą kartkę otrzymał Mas. W drugiej połowy został sfaulowany w polu karnym przez Szymorka, lecz sędzia nie odgwizdał rzutu karnego. Zmieniony w końcowej fazie meczu przez Wolskiego.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,28

Carlos Moros Gracia: Pewny w swojej grze i udowadnia, że zasługuje na to, aby na stałe znaleźć się w wyjściowym składzie ŁKS. Dobrze wznawiał i rozgrywał piłkę. Aktywny też przy stałych fragmentach gry. W pomeczowej sondzie na naszej stronie został wybrany przez czytelników – najlepszym zawodnikiem meczu.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,6

Jan Sobociński: Zdecydowanie więcej pracy miał w ofensywie, niż w defensywie. Razem z resztą bloku obronnego dobrze neutralizował ataki GKS-u. W budowaniu akcji popisał się kilkoma celnymi przerzutami.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,45

Adam Marciniak: Po raz pierwszy od odniesienia kontuzji wystąpił w pierwszym składzie i dał powody, żeby zadomowić się w nim na dłużej. Niemalże w każdej akcji próbował dośrodkowań w głąb pola karnego, jednak nie wszystkie docierały do adresatów. Jego żelazne płuca powodowały, że dawał z siebie wszystko nawet w końcówce meczu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

 

Jakub Tosik: Chyba najlepszy mecz defensywnego pomocnika od dołączenia do ŁKS-u. Dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych, ale i ofensywnych. Nie popełnił żadnego błędu, nie dostał żółtej kartki. Na mały minus możemy zapisać Tosikowi jedynie przypadkowe zatrzymanie strzału Adriana Klimczaka z pierwszej połowy spotkania.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,44

Mikkel Rygaard: Nie może jak do tej pory znaleźć odpowiedniego rytmu. Dobre boiskowe decyzje przeplata słabymi wyborami, które najczęściej kończą się stratą. Na plus na pewno wywalczenie rzutu karnego, po którym Dominguez strzelił decydującą bramkę. Miał na początku meczu dobrą sytuację do zdobycia gola, ale skiksował. Wierzymy, że w końcu zacznie grać na wysokim poziomie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,43

Michał Trąbka: Wziął w tym meczu na siebie ciężar rozgrywania akcji. Zagrał w końcu w środku pola, a nie na skrzydle, gdzie nie wygląda tak dobrze – co często pokreślaliśmy w naszych ocenach. Starał się prostopadłymi zagraniami otwierać przestrzenie kolegom z zespołu. Po jednej takiej akcji, szczęśliwie sam na sam z bramkarzem znalazł się Klimczak, ale przestrzelił. Imponował także w odbiorze piłki.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,41

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Adrian Klimczak: Zagrał w tym meczu wyżej niż dotychczas. Na lewej obronie trener wystawił Marciniaka, a Klimczakowi przyszła rola lewoskrzydłowego. Dużo biegał i potrafił dłużej utrzymać się przy piłce. W pierwszej połowie zmarnował bardzo dobrą okazję do zdobycia gola. Oddał kilka groźnych strzałów na bramkę GKS-u.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,55

Pirulo: Dużo dryblował, ale bez wymiernych korzyści dla zespołu – głównie w poprzek. Był pod grą, choć nie miał żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Raz starał się technicznie uderzyć zza pola karnego – nieskutecznie. W końcówce „rzucił” świetną piłkę do Rygaarda, który wywalczył rzut karny dla ŁKS.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,7

Piotr Janczukowicz: Niestety w ostatnich spotkaniach mocno pod formą. Choć nie ma dogodnych sytuacji, to jednak często przy zalążku ciekawej akcji, brakuje mu koncentracji. Często źle przyjmuje piłkę, przez co traci dobrą pozycję do skutecznego zagrania. Na ten moment wydaje się, że sporo mu brakuje do tego, aby regularnie i skutecznie występować na pozycji numer „dziewięć” w Fortuna 1. Lidze. Po niezłym  początku rundy (dwa gole w pierwszych dwóch mecach) trochę zgasł.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 3,86

Ricardinho: Wszedł na murawę w 67 minucie, aby rozruszać ofensywę ŁKS-u i to mu się udało. Dochodził do sytuacji strzeleckich, ale nie potrafił pokonać bramkarza GKS. Czuje się coraz lepiej po kontuzji kostki i niebawem powinien pomóc drużynie w większym wymiarze czasowym.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Piotr Gryszkiewicz: Po wejściu na murawę miał niezłą okazję – niestety piłka jego strzale została zblokowana przez obrońcę GKS. Przebywał na murawie przez ponad 20 minut, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,79

Antonio Dominguez: Po raz pierwszy od 19 września 2020 roku usiadł na ławce rezerwowych. Został wprowadzony na ostatni kwadrans i przyczynił się do wywalczenia trzech punktów. Pewnie egzekwował rzut karny, który dał wygraną. Oprócz tego trafienia, niczego szczególnego nie pokazał. Należą mu się brawa za pewnie wykonaną jedenastkę. To jego szósty gol w tym sezonie zdobyty bezpośrednio z rzutu karnego (pięć w lidze i jeden w Pucharze Polski).

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,64

Maciej Wolski: Aktywny po wejściu na murawę i dawał drużynie więcej w ofensywie niż Nawotka. Mądrze rozszerzał grę na skrzydle, zapewniając więcej miejsca Pirulo. Właśnie po jedynym takim zachowaniu Wolskiego, Hiszpan zagrał prostopadłą piłkę do Rygaarda, a ten wywalczył rzut karny.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,19

Ireneusz Mamrot: Jak na razie w każdym kolejnym meczu pod wodzą trenera Mamrota pewne elementy gry ełkaesiaków ulegają poprawie. W sobotę z całą pewnością widać to było po solidnej grze defensywy. Pięćdziesięciolatek próbował również nieco eksperymentować z pozycjami swoich zawodników i kreacja Adriana Klimczaka jako lewoskrzydłowy wyszła na plus. Plusem dla trenera jest również dobre czucie gry i przeprowadzenie zmian, które odmieniły obraz gry.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5