O rywalu… Resovia

Tygodniowy maraton piłkarzy ŁKS-u zamyka niedzielne starcie „Rycerzy Wiosny” z Resovią. Rozpędzony walec łodzian na swojej przeszkodzie napotka 15. w tabeli Resovię, która jedyne punkty w obecnym sezonie zdobyła w 1. kolejce.

Zespół z Rzeszowa w ostatnich dniach jest targany problemami z natury organizacyjnej. Bezdomna drużyna zmuszona była pierwsze kolejki obecnego sezonu grać na wyjeździe. Nic, więc dziwnego, że beniaminkowi udało się wygrać tylko raz w 1. kolejce z Puszczą Niepołomice. Po serii pięciu porażek pracę stracił trener rzeszowian Szymon Grabowski, który miał zostać zastąpiony przez Jacka Trzeciaka. Tak się jednak nie stało i za sprawą wstawiennictwa kibiców z Rzeszowa, ponownie zatrudniony został Grabowski.

Resovia to beniaminek 1. Ligi, do której najstarszy Polski klub powrócił po ponad 20 latach nieobecności. Awans zespołów biało-czerwonych wywalczył po barażach. Kibice mają w pamięci przede wszystkim finałowy mecz barażowy, w którym po dramatycznych okolicznościach i rzutach karnych to Resovia okazała się lepsza w derbowym starciu ze Stalą.

Przed sezonem w barwach klubu z Rzeszowa doszło do kilku zmian w kadrze. Z klubu odeszli głównie zawodnicy ofensywni, którzy nie znaleźli się w planach Grabowskiego na obecny sezon. Daniel Świderski przeniósł się do Motoru Lublin, Serhij Krykun trafił do Górnika Łęczna, a Hubert Antkowiak i Filip Majchrowicz wrócili z wypożyczeń do swoich macierzystych klubów. Z Resovią pożegnał się także Miłosz Przybecki, który wciąż poszukuje nowego pracodawcy.

W ich miejsce do klubu trafili wyróżniający się napastnicy II ligi – Przemysław Brychlik z Olimpii Elbląg i Dawid Rogalski z GKS-u Katowice. Poza wspomnianą dwójką do klubu ze stolicy podkarpacia udało się pozyskać wyróżniającego się młodzieżowca ze Stali Mielec Bartłomieja Kiełbasę, a także środkowego obrońcę z Kosowa Simona Loshi. Obcokrajowiec, jednak wciąż czeka na debiut w pierwszym zespole.

Ciekawostką jest fakt, że z Resovią piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego nie zmierzyli się nigdy w historii. Początek sobotniego meczu z klubem z z Rzeszowa zaplanowany jest na 12:40, a transmisje przeprowadzi Polsat Sport.

Foto: Resovia