Nowy napastnik w ekipie „Rycerzy Wiosny”! Samuel Corral dołączył do ŁKS-u

Do zaplanowanej przed sztab szkoleniowy inauguracji przygotowań do piłkarskiej wiosny zostały już zaledwie dwa dni. Dzisiaj poznaliśmy nazwisko czwartego już nowego gracza ŁKS-u. Wybór padł na Samuela Corrala – dwudziestosiedmioletniego napastnika rodem z Hiszpanii, który związał się z klubem dwuipółletnim kontraktem ważnym do 30 czerwca 2022 roku.

Wczoraj klub oficjalnie poinformował o zakończeniu sagi z pozyskaniem Jakuba Wróbla. Już dzisiaj natomiast wiemy, iż Polak nie będzie jedynym nowym graczem Biało-Czerwono-Białych, który za zadanie będzie miał straszenie rywali.

Nowy gracz „Rycerzy Wiosny” urodził się w 1992 roku na hiszpańskiej prowincji Alicun de Ortega. Przez praktycznie cały czas trwania kariery mierzący nieco ponad sto osiemdziesiąt centymetrów napastnik związany był z drużynami grającymi w 3 lidze hiszpańskiej.

W obecnym sezonie Corral reprezentował barwy CF Talavera de la Reina. W siedemnastu spotkaniach Samu strzelił sześć goli, wszystkie strzelone w sześciu kolejnych meczach.
Warto wspomnieć, iż z tego samego zespołu do polskiej Ekstraklasy znany z Górnika Zabrze Jesus Jimenez.

Według kibiców byłego już klubu Samuela, jest on bardzo podobny do Rodrigo, napastnika hiszpańskiej Valencii. Głównymi atutami nowego gracza ŁKS-u mają być gra plecami do bramki, umiejętność wykonania ostatniego podania oraz boiskowa inteligencja, która pozwala mu grać zarówna jako środkowy, jak i cofnięty napastnik. Wszystkie atuty pozwalają Samu grać również jako jeden z duetu napastników.

Samu, bienvenida en la blano-roso-blanco familia!