Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Niemoc wyjazdowa trwa. Ruch Chorzów – ŁKS Łódź 2:0

Łódzki Klub Sportowy przegrywa w wyjazdowym spotkaniu 2:0 w ramach 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Niemoc wyjazdowa łodzian trwa, jednak już za tydzień w meczu u siebie łodzianie będą mieli okazję zgarnąć 3 punkty w spotkaniu z Koroną Kielce.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej kartki Michała Mokrzyckiego, ponieważ już w czwartej minucie po faulu na Tomaszu Swędrowskim. Kolejne minuty były dość nerwowe w wykonaniu biało-czerwono-białych. Gospodarze wyszli wysokim pressingiem. Jednak pierwszą dobrą okazję, po której bramkarz musiał interweniować, była po strzale Daniego Ramireza w okolicach 10 minuty.

Niestety chwilę po tym to Ruch skutecznie zaskoczył defensywę łodzian. Po wyrzucie z autu piłka trafiła pod nogi Daniela Szczepana, ten wyszukał Kacpra Michalskiego,  który znalazł się w doskonałej sytuacji strzeleckiej. Po pierwszym strzale piłkę wybronił Olek Bobek, jednak po obiciu jej, zawodnik „niebieskich” nie pomylił się otwierając wynik tego spotkania.

Po 30 minucie ŁKS był coraz bliżej strzelenia bramki wyrównującej. Raz piłka nawet już zatrzepotała w siatce, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Kilka minut później ełkaesiacy ponownie byli blisko zdobycia gola, jednak futbolówka po strzale Bartka Szeligi powędrowała nad poprzeczką. Spotkanie w dalszej fazie było dość wyrównane, lecz już bez klarownych okazji.

Druga połowa mogła się zacząć od gola dla Ruch ale na szczęście dla Łódzkiego Klubu Sportowego skończyło się tylko na strachu. Kolejne minuty w wykonaniu łodzian to była nie moc w ataku. Najbliżej szczęścia był Dani Ramirez po fantastycznym rajdzie z piłką, jednak niewiele zabrakowało.

W 75 minucie gospodarze niestety ponownie zaskoczyli. Po ponownie dobrym rozegraniu po wyrzucie z autu, ekipa Jarosława Skrobacza znalazła się w dobrej sytuacji, po której nie pomylili się i podwyższyli wynik tego meczu. W 83 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Mokrzycki.

Ruch Chorzów – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
Bramki: Michalski 13′ Swędrowski 75′
Czerwona kartka: Mokrzycki 83′

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki – Kacper Michalski, Konrad Kasolik, Szymon Szymański, Maciej Sadlok, Remigiusz Szywacz – Tomasz Wójtowicz, Tomasz Swędrowski (Michał Feliks 90+4′), Juliusz Letniowski (Przemysław Szur 60′), Filip Starzyński (Maciej Firlej 60′)– Daniel Szczepan (Dominik Steczyk 87′).

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Grzegorz Glapka (Mieszko Lorenc 66′), Nacho Monsalve, Adam Marciniak (C), Piotr Głowacki (Artemijus Tutyškinas 80′) – Michał Mokrzycki, Dani Ramirez, Engjëll Hoti (Jakub Letniowski 66′)– Piotr Janczukowicz (Stipe Jurić 80′), Kay Tejan (Maciej Śliwa 29′), Bartosz Szeliga.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119