Piłka Nożna

Mieszko Lorenc: Mam nadzieję, że kibice czekają na mój powrót na boisko

Mieszko Lorenc był największym pechowcem końcówki rundy jesiennej w ŁKS-ie. Młody pomocnik w starciu z Resovią Rzeszów doznał bardzo poważnej kontuzji kolana, która zakończyła jego sezon. 21-latek ma już za sobą pierwszy etap rehabilitacji i niedługo zacznie truchtać na murawie.

Gracz ze Zduńskiej Woli długo czekał na swoją prawdziwą szansę w ŁKS-ie. Dostał ją od trenera Kazimierza Moskala w tym sezonie i prezentował się bardzo dobrze na pozycji defensywnego pomocnika. Biało-czerwono-biali z Lorencem w składzie przegrali tylko jedno spotkanie w tym sezonie. Piłkarz zdobył też swoją pierwszą bramkę w I lidze. Niestety jego dobrą dyspozycję przerwała kontuzja kolana. 

Mieszko jest po operacji i ciężko pracuje nad powrotem na boisko. W rundzie wiosennej nie pomoże „Rycerzom Wiosny”, ale dzięki wsparciu ze wszystkich stron, może skupić na jak najlepszym przygotowaniu do kolejnych etapów rehabilitacji.

– Najgorsze za mną. Teraz będzie tylko lepiej. Rozpocząłem proces rehabilitacji, który każdego dnia zajmuje od dwóch do pięciu godzin. To są bardzo ciężkie ćwiczenia. Stosujemy metodę małych kroków, bo chyba tylko tak wrócę do zdrowia. Czuję duże wsparcie. Także od kibiców. Mam nadzieję, że nasi sympatycy trochę czekają na mój powrót na boisko. Oglądanie kolegów z trybun, gdy nie możesz im pomóc, nie jest fajnym uczuciem, ale jestem z nimi całym sobą. Nic nie poradzę na to, że doznałem kontuzji. Gdybym się załamał, powrót do zdrowia potrwałby dłużej. Pozostaje mi pracować. Na szczęście opieka w klinie Esse dla zdrowia jest bardzo profesjonalna i niczego mi tam nie brakuje – powiedział Lorenc na łamach ŁKS TV.

Lorenc przechodzi proces rehabilitacji pod okiem Tomasza Drzewieckiego, który jest fizjoterapeutą Łódzkiego Klubu Sportowego, ale także pracuje w klinice Esse dla zdrowia. 

– Mieszko doznał kontuzji na meczu z Resovią. Zerwał więzadło krzyżowe przednie. Na szczęście został szybko poprawnie zdiagnozowany i podjęto decyzję o rekonstrukcji ACL. […] Jeśli chodzi o proces rehabilitacji, jesteśmy w połowie drogi. Pierwszy etap – pooperacyjny – już za nami. Obecnie kończymy drugi etap. W przyszłym miesiącu zaczniemy truchtać i pracować z piłką. Mamy cztery takie etapy, a w tym ostatnim zawodnik będzie typowo przygotowany pod dyscyplinę – przekonuje Drzewiecki.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119