Michał Trąbka: Mieliśmy kontrolę nad tym meczem

Jedynym z architektów środowego zwycięstwa nad Koroną Kielce był Michał Trąbka, który zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu autorstwa Pirulo. Po meczu 23-latek stanął przed kamerą ŁKS TV i opowiedział o spotkaniu z kielczanami. 

– To było bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Wydaje mi się, że mieliśmy kontrolę nad tym meczem, na pewno przez jego większość. Szkoda kilku niewykorzystanych sytuacji. Mecz mieliśmy po kontrolą w 90 procentach. Podchodziliśmy do tego spotkania jak do każdego innego. Chcieliśmy za wszelką cenę wygrać. Jesteśmy pewni swoich umiejętności i wiemy, że powinniśmy w tej lidze wygrywać większość meczów i na razie tak jest. Spadkowicze z Ekstraklasy to mogą być potencjalni rywale do awansu, ale chyba w tym momencie oprócz nas największym kandydatem do awansu jest Termalica Nieciecza i to z nimi wydaje mi się, że będzie najcięższy mecz – twierdzi Trąbka.

Ełkaesiacy w najbliższą sobotę zagrają wyjazdowe spotkanie z GKS-em Jastrzębie, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Gracze z alei Unii nie zamierzają jednak lekceważyć przeciwnika i w pełni skupieni wyjdą na murawę, aby zgarnąć komplet punktów.

– Znów jesteśmy na fotelu lidera i musimy to podtrzymać. Musimy każdy mecz wygrywać i ustawiać sobie tą ligę. Musimy uciekać, a nie ewentualnie po jakimś czasie gonić, bo jest to na pewno lepsze i bardziej komfortowe. Jak się ma przewagę to jest się pewniejszym siebie i jest łatwiej. Inny mogą nam przypisywać punkty przed meczem, ale jeśli my tak zaczniemy myśleć to zazwyczaj takie mecze się przegrywa. Nie można wychodzić z taką mentalnością. Musimy wyjść na boisku i pokazać, że jesteśmy lepszą drużyną i wygrać ten mecz – zakończył pomocnik ŁKS.