Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Mecz prawdy. Zapowiedź meczu z Odrą Opole

Przed biało-czerwono-białymi kolejny ważny sprawdzian. Choć w ostatniej kolejce udało im się zwyciężyć z pewnym spadku Górnikiem Polkowice, teraz przyjdzie im się zmierzyć z rywalem wyższej klasy. Odra Opole to jeden z zespołów walczący o baraże o Ekstraklasę, a jeśli w niedzielnym spotkaniu uda im się wygrać, to będą już pewni udziału w nich. Ełkaesiacy muszą zaś wywalczyć na Stadionie Króla trzy punkty, jeśli dalej chcą myśleć o miejscu w play-offach. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS):Trzy zdobyte w Polkowicach punkty sprawiły, że nadal jesteśmy w grze. Na pewno część rzeczy, które tam zobaczyliśmy, a które drużyna wypracowała na boisku, chociaż sam mecz był brzydki, chcemy przenieść na ten jutrzejszy z Odrą Opole, ale liczę, że w niedzielę dołożymy na boisku też inne kwestie. Mam nadzieję, że to będzie droga, która sprawi, że zapunktujemy w drugim spotkaniu z rzędu. Potrzebujemy punktów i zwycięstwa niezależnie od tego, jak wyglądał mecz z Odrą Opole w rundzie jesiennej. Dzisiaj jesteśmy w innym miejscu sezonu i jedyne co będzie miało znaczenie, to wszystko to, co się wydarzy na boisku.

Piotr Plewnia (trener Odry): – Wiemy jaka jest stawka, ale przygotowujemy się jak do każdego innego pojedynku. Skupimy się na tym jak gra ŁKS. To na pewno. Choć z drugiej strony jest to dodatek, ponieważ przede wszystkim patrzymy na siebie. Szlifujemy swoje pomysły na grę i ostatnio dobrze nam to wychodzi. W meczu z Polkowicami nie daliśmy rywalowi rozwinąć skrzydeł i w meczu z Koroną też. Nasi zawodnicy zagrali na dobrym poziomie, z pełnym zaangażowaniem, z pełną świadomością co trzeba zrobić na boisku. To trzeba powielić w Łodzi.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 32 kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Jak przyznał w przedmeczowej wypowiedzi trener Marcin Pogorzała, kilku z jego podopiecznych nie będzie w stanie zagrać w niedzielnym meczu z Odrą. Nie podał przy tym jednak nazwisk, choć możemy zakładać, że w tym gronie znajduje się Maksymilian Rozwandowicz, który z powodów zdrowotnych nie pojawił się w składzie na ostatnie spotkanie w Polkowicach. Po stronie gości zaś, pewne jest, że nie wystąpi Mateusz Spychała, który w poprzedniej kolejce doznał złamania kości strzałkowej, które wyłączyło go z gry do końca sezonu.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Odrą Opole będzie transmitowane jedynie w serwisie Polsat Box GO. Początek transmisji o godzinie 17:50, pierwszy gwizdek 10 minut później.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Piotr Lasyk (Bytom)

Asystenci: Bartłomiej Lekki, Sławomir Kowalewski

Sędzia techniczny: Radosław Trochimiuk

Sędziowie VAR: Wojciech Myć, Tomasz Listkiewicz

 

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Oskar Koprowski, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak – Jakub Tosik, Michał Trąbka, Pirulo – Maciej Wolski, Maciej Radaszkiewicz, Piotr Janczukowicz

Odra: Błażej Sapielak – Piotr Żemło, Konrad Kostrzycki, Łukasz Kędziora – Jakub Szrek, Rafał Niziołek, Miłosz Trojak, Antoni Klimek – Tomas Mikinić, Konrad Nowak – Dawid Czapliński

 

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS Łódź – Odra Opole:

Obsada sędziowska meczu ŁKS Łódź – Odra Opole

Raport kartkowy przed meczem z Odrą Opole

Historia spotkań z Odrą Opole

Przedmeczowy wywiad z trenerem Marcinem Pogorzałą

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119