Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź 9. kolejki Fortuna I Ligi

Najbliższy weekend na pierwszoligowych boiskach przyniesie nam ponownie pełen wachlarz emocji. W ósmej kolejce rozegrane zostanie osiem spotkań, a w nich nie lada pojedynki, na które można ostrzyć zęby.

Cichy bohaterem najbliższych dni wydaje się być starcie dwóch ubiegłosezonowych spadkowiczów – Łódzkiego Klubu SportowegoKorony Kielce. Ełkaesiacy w tym sezonie są nie do powstrzymania. Choć stracili w poprzedni weekend swoje pierwsze punkty, to w dalszym ciągu są pewnym liderem tabeli. Kielczanie natomiast borykają się ze swoimi większymi i problemami, zarówno organizacyjnymi, jak i boiskowymi. Nie zmienia to faktu, że Korona jest klubem aspirującym do awansu.

Zanim jednak przeniesiemy się do Łodzi, ósmą serię gier rozpoczną dwa mecze rozpoczynające się w piątek, punktualnie o 18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmie wówczas GKS Jastrzębie, a Miedź Legnica zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Tuż po zakończeniu tych dwóch spotkań Odra Opole stanie we szranki z Radomiakiem Radom, a piątkowe granie zwieńczymy na Śląsku, gdzie GKS Tychy podejmie Chrobrego Głogów.

Sobotnie granie rozpocznie starcie zachwycającego wielu beniaminka, Górnika Łęczna, z innym debiutantem w pierwszoligowym gronie – Widzewem. Drugi tego dnia mecz przyniesie nam pojedynek Stomilu OlsztynArką Gdynia.

W ostatni dzień weekendu wjedziemy na metę ósmego etapu ligowego. Półmetkiem kolejki będzie starcie spadkówkiczów – ŁKS-u Łódź Korony Kielce. Ostatnim akcentem tej serii gier będzie spotkanie Sandecji Nowy Sącz GKS-em Bełchatów.

Spotkanie Zagłębie Sosnowiec – Rasovia Rzeszów zostało przełożone z uwagi na przypadki zakażenia koronawirusem w drużynie gospodarzy.

Piątek, 16 października

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Jastrzębie (18:00)
Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice (18:00)
Odra Opole – Radomiak Radom (19:45)
GKS Tychy – Chrobry Głogów (20:30)

Sobota, 17 października

Górnik Łęczna – Widzew (12:40)
Stomil Olsztyn – Arka Gdynia (14:00)

Niedziela, 18 października

ŁKS Łódź – Korona Kielce (12:40)
Sandecja Nowy Sącz – GKS Bełchatów (14:00)

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport