Przegląd Sportowy: Drzazga jedną nogą w ŁKS!

Według informacji Łukasza Grabowskiego z Przeglądu Sportowego bliski podpisania kontraktu z Łódzkim Klubem Sportowym jest Krzysztof Drzazga. Jeśli nie wydarzy się nic nie spodziewanego to były zawodnik Wisły Kraków stanie się kolejnym wzmocnieniem łodzian w nowym sezonie.

Jak donosi dziennikarz PS o pozyskanie 25-latka zabiega także inny pierwszoligowiec Miedź Legnica. Drzazga znajduje się na liście życzeń łodzian już od kilku sezonów. Włodarze biało-czerwono-białych chcieli ściągnąć Drzazgę do Łodzi w połowie rozgrywek 2018/19, po udanej rundzie w barwach Puszczy Niepołomice. 

Wychowanek Zametu Przemków może występować na kilku pozycjach w ofensywie. Swobodnie czuje się jako „dziewiątka”, ale też z powodzeniem radzi sobie jako ofensywny pomocnik.

Drzazga minionego sezonu nie zaliczy do udanych. Rozegrał tylko 12 spotkań i w grudniu podczas starcia z Lechią Gdańsk zerwał więzadła krzyżowe. Do gry wrócił na ostatnio kolejkę sezonu 2019/20 i zaliczył dziesięć minut w starciu z Arką Gdynia. 18 lipca Wisła ogłosiła, że kontrakt piłkarza nie zostanie przedłużony.

Napastnik podczas swojej kariery piłkarskiej reprezentował barwy takich klubów jak: Zamet Przemków, Górnik Polkowice, Stal Mielec, Puszcza Niepołomice, Chojniczanka Chojnice i Wisła Kraków. W barwach tego ostatniego zespołu rozegrał 41 spotkań na poziomie Ekstraklasy, strzelając w nich pięć goli. 

Foto: Cyfrasport