NewsPiłka Nożna

Mateusz Kowalczyk z bramką w młodzieżowej reprezentacji Polski!

Cóż za miesiące przeżywa właśnie Mateusz Kowalczyk! Środkowy pomocnik w tym roku przeżył debiut w seniorskim zespole Łódzkiego Klubu Sportowego, pierwsze bramki na poziomie I Ligi, a w bieżącym sezonie jest podstawowym wyborem trenera Moskala w środku pomocy. Teraz utalentowany młodzieżowiec zaliczył kolejny kamień milowy, notując pierwsze trafienie dla reprezentacji Polski w kadrze U-19.

Mateusz Kowalczyk miał okazję zadebiutować w młodzieżowej reprezentacji Polski podczas czerwcowego zgrupowania kadry U-18. Po dobrych tygodniach w Fortuna 1. Lidze, kiedy ten środkowy pomocnik stał się jednym z kluczowych elementów układanki trenera Moskala, nie zapomniał o nim selekcjoner reprezentacji do lat 19, Marcin Brosz. Kowalczyk znalazł się na liście powołanych na trwające właśnie zgrupowanie tej kadry młodzieżowej i szybko odpłacił się trenerowi za postawienie na niego.

W środowym meczu reprezentacji Polski z Bośnią i Hercegowiną, w ramach turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-19, Kowalczyk znalazł się w pierwszej jedenastce, która wyszła na to spotkanie. W 40. minucie spotkania, po strzale Antoniego Kozubala (Lech Poznań), „Kowal” dopadł szybko do futbolówki sparowanej przez golkipera rywali i załadował piłkę do siatki.

Gratulacje Mateusz, życzymy kolejnych bramek dla reprezentacji Polski!