NewsPiłka Nożna

Mateusz Kowalczyk z bramką w młodzieżowej reprezentacji Polski!

Cóż za miesiące przeżywa właśnie Mateusz Kowalczyk! Środkowy pomocnik w tym roku przeżył debiut w seniorskim zespole Łódzkiego Klubu Sportowego, pierwsze bramki na poziomie I Ligi, a w bieżącym sezonie jest podstawowym wyborem trenera Moskala w środku pomocy. Teraz utalentowany młodzieżowiec zaliczył kolejny kamień milowy, notując pierwsze trafienie dla reprezentacji Polski w kadrze U-19.

Mateusz Kowalczyk miał okazję zadebiutować w młodzieżowej reprezentacji Polski podczas czerwcowego zgrupowania kadry U-18. Po dobrych tygodniach w Fortuna 1. Lidze, kiedy ten środkowy pomocnik stał się jednym z kluczowych elementów układanki trenera Moskala, nie zapomniał o nim selekcjoner reprezentacji do lat 19, Marcin Brosz. Kowalczyk znalazł się na liście powołanych na trwające właśnie zgrupowanie tej kadry młodzieżowej i szybko odpłacił się trenerowi za postawienie na niego.

W środowym meczu reprezentacji Polski z Bośnią i Hercegowiną, w ramach turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-19, Kowalczyk znalazł się w pierwszej jedenastce, która wyszła na to spotkanie. W 40. minucie spotkania, po strzale Antoniego Kozubala (Lech Poznań), „Kowal” dopadł szybko do futbolówki sparowanej przez golkipera rywali i załadował piłkę do siatki.

Gratulacje Mateusz, życzymy kolejnych bramek dla reprezentacji Polski!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119