Piłka Nożna

Marciniak nie trafi do ŁKS-u

W ostatnich dniach pojawiła się informacja o możliwym powrocie Adama Marciniaka do Łódzkiego Klubu Sportowego. Jak udało nam się ustalić obrońca Arki Gdynia nie trafi na Aleję Unii w tym okienku transferowym.

Jak się okazało w każdej plotce jest ziarenko prawdy, mianowicie ŁKS był zainteresowany przenosinami 31-latka do Łodzi, ale zawodnik nadal ma ważny kontrakt i włodarze „Arkowców” chcą, aby dalej bronił barw gdyńskiego klubu gdzie pełni rolę kapitana. Jeśli klub chciałby pozyskać Adama już teraz to musiałby mocno sięgnąć do kieszeni, by opłacić klauzulę odstępnego w kontrakcie, co w przeszłości się nie zdarzało. 

Niewykluczone, że klub z Alei Unii postara się o pozyskanie Marciniaka zimą lub po zakończeniu sezonu 2020/21, kiedy to wygaśnie jego umowa z Arką.

Co ciekawe w zimowym okienku transferowym o obrońcę zabiegał…Widzew, ale Marciniak z wiadomych powodów od razu odrzucił taką propozycję.

Adam Marciniak w minionym sezonie rozegrał 34 mecze w PKO BP Ekstraklasie w zespole Arki Gdynia. Jako piłkarz debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach ŁKS. Debiutanckiego gola na tym poziomie zdobył 13 kwietnia 2007 roku w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Po odejściu z ŁKS bronił barw Górnika Zabrze, Śląska Wrocław, Cracovii, cypryjskiego AEK-u Larnaca i od 2016 roku Arki Gdynia.