Piłka NożnaRezerwyWypowiedzi

Marcin Matysiak: To będzie zderzenie dwóch różnych środowisk

Choć pierwsza drużyna ŁKS-u ma mecz na wyjeździe, to na stadionie Władysława Króla nie zabraknie emocji. Już jutro zespół Marcina Matysiaka zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg. Podczas konferencji wypowiedział się trener łódzkiej drużyny.

O wygranym meczu z Lechem i powołaniu Jakuba Pawlaka do reprezentacji:

– Na pewno te dwie sytuacje bardzo cieszą. Jeśli chodzi o sam mecz z Lechem II Poznań, na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak się zaprezentowaliśmy, w jaki sposób rozgrywaliśmy ten mecz, przede wszystkim jak funkcjonowaliśmy jako zespół. Trzeba powiedzieć, że analizując ten mecz byliśmy bardzo zadowoleni z tego jak prezentowaliśmy się w doskoku po stracie piłki. Myślę, że to było kluczowe. Oczywiście oglądając mecz było widać również nasze atuty ofensywne, ale tego by nie było gdyby nie ciężka praca, którą wykonaliśmy w defensywie i na pewno to bardzo cieszy, bo myślę, że dzięki takiemu nastawieniu odebraliśmy dużo atutów jeśli chodzi o drużynę Lecha II Poznań. Także na pewno bardzo się cieszymy z tych kolejnych trzech punktów. Uważam, że po dobrej grze, oczywiście były też sytuacje, w których mogliśmy się zachować zdecydowanie lepiej. Ja zawsze powtarzam, że gra w piłkę i trenowanie, to jest niekończący się proces. Także cały czas jest coś do poprawy i do ulepszania jeśli chodzi o nasz zespół. Tak jest również w tym momencie, czy to chodzi o działania zespołowe, jak i również indywidualne. Jeśli chodzi o samo powołanie Kuby Pawlaka do kadry polskiej, na pewno bardzo się cieszymy. Po pierwsze, to pokazuje, że trenerzy bramkarzy wykonują świetną pracę, po drugie, pokazuje to ciągłość tej pracy, bo to też jest bardzo ważne, że ta ciągłość występuje. Mieliśmy Olka Bobka, który teraz jest ważną postacią pierwszego zespołu i są kolejni bramkarze, którzy jak widać się rozwijają. Trzecia rzecz, na pewno droga, którą obrał klub i w jaki sposób funkcjonuje akademia pokazuje, że to jest właściwa droga na ten moment. Nie mówię, że najlepsza lub dobra, ale na pewno właściwa, co bardzo cieszy. Oczywiście trzeba pamiętać, że gdyby nie ludzie, którzy tworzą tą akademię i pracują tam na co dzień, czyli wszyscy trenerzy, osoby które są odpowiedzialne za tą organizację pracy akademii, tych sukcesów by nie było. Mówię sukcesy, mam tutaj na myśli kolejne powołanie do Reprezentacji Polski. 

O Janie Łabędzkim:

– Janek został powołany, oczywiście może to gdzieś tam umknęło z tego względu, że Janek już wcześniej był powoływany, już wcześniej też debiutował. Oczywiście również gratulujemy tutaj Jankowi, że po raz kolejny został powołany. Liczę na to, że tym razem zadomowi się na dłużej w tej reprezentacji i będzie ważnym ogniwem, bo wiem, że jako zawodnik stać go na to. Ma ku temu wszelkie umiejętności żeby tam się zadomowić i z całego serca mu tego życzymy.

O szkoleniowcu Kotwicy:

– Na pewno trener Bartoszek to doświadczony trener. Duża liczba spotkań na tym najwyższym poziomie, czyli ekstraklasowym. Myślę, że na pewno trener, który ma tutaj przełożenie na zespół, ten zespół ma bardzo doświadczony i w odpowiedni sposób nim zarządza. Z tego względu, że ostatnie pięć meczy są na fali wznoszącej, trzy zwycięstwa, dwa remisy. Także na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Mają już gdzieś tam plusik, jeśli chodzi o obsadę trenerską, są nad nami. 

O faworycie jutrzejszego spotkania:

– Na pewno oczekiwania wobec takich klubów jak KKS Kalisz, Kotwica, Chojniczanka Chojnice na pewno są o wiele większe oczekiwania wynikowe w stosunku do naszego zespołu. Natomiast te oczekiwania są oczywiście troszkę inne, ale my nie patrzymy na przeciwnika, nie patrzymy na to co on musi tylko skupiamy się na sobie. Na pewno spodziewamy się, że zespół bardzo doświadczony, będzie chciał na swój sposób rozegrać ten mecz. Myślę, że będzie to ciekawe spotkanie, bo spotka się doświadczenie zawodników, którzy mają przeszłość w drużynach ekstraklasowych czy na poziomie pierwszej ligi, bo patrząc na statystyki to chyba nie za bardzo mamy się co porównywać. Po drugiej stronie my, czyli ta młodzież, entuzjazm, troszkę szaleństwa, także myślę, że to będzie takie zderzenie dwóch różnych środowisk, jeśli chodzi o drużyny. 

O wysokim miejscu w tabeli 2. Ligi zajmującym przez ŁKS:

– Czuję tą moc od wewnątrz, czuję tą moc w drużynie, ale też czuję pokorę i to mi się bardzo podoba. Wewnętrznie czuję, że jesteśmy mocni jako zespół, bo to pokazaliśmy wielokrotnie w trudnych meczach, trudnych momentach, że walczyliśmy do końca. Staraliśmy się cały czas, jak był niekorzystny rezultat dla nas, to staraliśmy się to zmienić. Czuję też, że ta drużyna jest mocna wewnętrznie i myślę, że jest mało rzeczy, które mogłyby ją złamać i to jest dla mnie najważniejsze. Oczywiście to nie jest tak, że czujemy się mocni i teraz już nie interesuje nas przeciwnik, czy podchodzimy do przeciwnika z obojętnością, nie. Cały czas ta moc plus pokora, ciężka praca. Myślę, że to da odpowiedni efekt i daje odpowiednie efekty jakie na ten moment widzimy.

O sytuacji kadrowej:

– Na ten moment zeszło czterech zawodników. Myślę, że te nazwiska powtarzają się bardzo często, jeśli chodzi o zejścia, także tu jakichś niespodzianek nie ma i już dzisiaj można powiedzieć w pełnym składzie przygotowywaliśmy się do jutrzejszego meczu. Mamy trzy kontuzje, jest to Piotrek Klajnert, Igor Lambrecht i Wiktor Czerwiński. To jest ta trójka, która na ten moment jest wyłączona z treningów. Myślę, że pierwsza dwójka, czyli Igor i Piotrek już w przyszłym tygodniu do nas dołączą. Jeśli chodzi o Wiktora, to jest to dłuższa przerwa, bo miał zabieg na staw kolanowy, także tutaj troszkę dłużej musimy na niego poczekać. Oczywiście życzymy mu dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości w tym momencie. 

Fot. ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119