Maciej Wolski: Zabrakło nam skuteczności. Remis jest wynikiem sprawiedliwym

Maciej Wolski wziął udział w konferencji prasowej po spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pomocnik ŁKS miał do siebie żal za niewykorzystaną sytuację w drugiej połowie meczu, ale stwierdził, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.

– Przede wszystkim zabrakło skuteczności, bo wykreowaliśmy sobie kilka sytuacji, a w kluczowych momentach zawiodła nas skuteczność. Ja miałem bardzo dobrą sytuację i do tego mieliśmy jeszcze przynajmniej dwie kolejne. Takie sytuacje jak moja są 200 procentowe. Muszę popracować nad tym, żeby kolejną już wykorzystać. Gdybyśmy to poprawili to wynik mógłby być inny. Na gorąco mogę ocenić, że remis jest chyba wynikiem sprawiedliwym, bo Podbeskidzie miało stuprocentowe sytuacje i my też. Spokojnie ten mecz mógł się skończyć wynikiem 3-3. Wydaje mi się, że w pierwszej połowie więcej się działo – było więcej sytuacji i gra była szybka. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć bramki w pierwszej połowie, bo to by trochę ustawiło ten mecz. W drugiej połowie zawodnicy, którzy weszli na boisko dali impuls i mieli pozytywne wejście. Powiedzieliśmy sobie po meczu, że nie możemy tak szybko tracić bramki, po wyjściu na prowadzenie. Najważniejsze jest te pięć minut po strzelonej bramce. Niestety nie udało nam się przetrzymać tego wyniku. Zostało już coraz mniej meczów, ale my w każdym chcemy zgarnąć komplet punktów, ale to nie jest łatwe. Podbeskidzie też gra o Ekstraklasę. Kolejne mecze też będą cieżkie, ale zrobimy wszystko żeby je wygrać – powiedział Wolski.

Przed ełkaesiakami teraz spotkanie domowe z Sandecją Nowy Sącz i drużyna wie, że tylko seria zwycięstw może przybliżyć ich do awans do PKO BP Ekstraklasy.

– Mam nadzieję, że od meczu z Sandecją zacznie się seria zwycięstw u siebie i na wyjeździe, bo tego naprawdę potrzebujemy. Musimy złapać jakąś serię dwóch – trzech zwycięstw. Myślę, że wtedy to pójdzie w dobrym kierunku. Bardzo cieszy nas powrót na boisko Kamila Dankowskiego, bo bardzo ciężko pracował na to. Drugi raz jest po kontuzji więzadeł, więc to naprawdę ważny powrót dla niego jak i dla nas. To bardzo dobry zawodnik i wiele może nam zaoferować. Wejście młodych zawodników i ich gra też napawają optymizmem.

Popularny „Wolak” zabrał też głos na temat powrotu na listę strzelców Michała Trąbki. Trafienie jego przyjaciela bardzo go ucieszyło i ma nadzieję, że „Trąbi” będzie w kolejnych spotkaniach dodawał kolejne liczby do klasyfikacji kanadyjskiej.

– Widać powrót do dobrej formy Michała Trąbki. Dziś potwierdził do zdobyciem bramki. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach da nam też jakąś kolejną „liczbę” i będzie to szło w dobrym kierunku. Bramkarz Podbeskidzia lekko się pomylił – Michał się nie zawahał i uderzył z dalszej odległości. Przede wszystkim nie kombinował, bo u nas ostatnio było trochę tego za dużo. Przejął piłkę – uderzył i widać, że te najprostrze środki są najłatwiejsze – zakończył pomocnik ŁKS.