Maciej Radaszkiewicz na razie trenuje z ŁKS II

W minionym tygodniu do Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył nowy zawodnik Maciej Radaszkiewicz i wśród kibiców pojawiły się wątpliwości, czy napastnik dołączy do pierwszego zespołu czy jednak będzie występował w czwartoligowych rezerwach. 23-latek na razie będzie trenował z ŁKS II.

Po podpisaniu kontraktu były gracz Lechii Tomaszów Mazowiecki uczestniczył w treningach pierwszego zespołu, gdzie brał udział w testach sprawnościowych, siłowych i szybkościowych. Od nowego tygodnia Radaszkiewicz trenuje już z rezerwami i będzie brał udział w sparingach tej drużyny. Niewykluczone, że w najbliższy weekend dostanie szansę w sparingu z drugim zespołem Legii Warszawa, który zostanie rozegrany w ośrodku Legia Training Center. 

W czasie gdy piłkarze Wojciecha Stawowego będą przygotowywać się rundy wiosennej w tureckim SideRadaszkiewicz prawdopodobnie będzie nadal pracował z zespołem Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera. 

Taki obrót spraw nie skreśla jednak przyszłości piłkarza w kontekście pierwszego zespołu. Lewonożny napastnik dobrą postawą na treningach i w meczach rezerw może zapracować na awans sportowy i możliwość gry w Fortuna I lidze.

Runda wiosenna jest długa i przed ełkaesiakami bardzo dużo spotkań do rozegrania. Mając na uwadze to co działo się z napastnikami ŁKS-u jesienią można nawet wysnuć wioski, że Radaszkiewicz prędzej czy później pojawi się na treningach „jedynki”. Na ten moment wydaje się, że w hierarchii klubowej były gracz Wigier Suwałki jest wyborem numer cztery na pozycji środkowego napastnika, za Samu Corralem, Łukaszem Sekulskim i młodym Piotrem Janczukowiczem. 

Foto: ŁKS Łódź