Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Arką Gdynia

Ełkaesiacy w miniony weekend zremisowali w Gdyni z Arką 0:0 i tym samym stracili pierwsze punkty w rozgrywkach 2020/21. Piłkarze z alei Unii mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, choć byli blisko skarcenia rywali. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Zaliczył dwie świetnie interwencje w pierwszej połowie po strzałach Marciniaka i Młyńskiego. Pewny punkt zespołu przez całe spotkanie. Czujny na przedpolu. Najlepszy zawodnik ŁKS-u w tym spotkaniu. Pomimo 40 lat na karku nadal w bardzo dobrej formie fizycznej.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,43

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Maciej Wolski: Dużo podłączał się do gry ofensywnej, ale gdy tylko przekraczał linię środkową to starał się podawać do środka, a to często kończyło się stratą i kontrami Arki. Mało miał rajdów po linii prawą stroną w swoim stylu. Z kolei w obronie bardzo dobry występ.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,62

Maciej Dąbrowski: Wygrał sporo pojedynków powietrznych, choć przy dwóch czy trzech stałych fragmentach Arki mógł lepiej się zachować. W pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę przez co musiał grać trochę bardziej zachowawczo. Ten kartonik wyklucza go z gry przeciwko Koronie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,12

Jan Sobociński: Grał bardzo agresywnie i ostro, ale z pozytywnym skutkiem. Nie dawał się przepychać rywalom. Solidny w obronie. Czyste konto zespołu w tym meczu to w dużym stopniu jego zasługa. Mało korzystał ze swoich popisowych zagrań crossowych.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,25

Adrian Klimczak: W pierwszej połowie mocno poobijany przez rywali, co skutkowało tym, że w drugiej połowie był mniej aktywny. W defensywie kompaktowo z resztą obrońców. Spotkanie z Arką było trudne dla wszystkich ofensywie usposobionych zawodników ŁKS.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,37

Maksymilian Rozwandowicz: Nieźle wyprowadzał piłkę i starał się być pod grą. Kilka razy mocno spóźniony i brakowało mu doskoku do rywala. Zbyt często w fazie obrony schodził nisko między dwóch stoperów.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,12

Antonio Dominguez: Najlepszy z środkowych pomocników, ale także występ bez szału. W tym meczu kulała druga linia ełkaesiaków. Pomocnicy zaliczali bardzo dużo niedokładnych podań i strat. Hiszpan zbyt mało kreuje sytuacji swoim kolegą z zespołu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,14

Michał Trąbka: Słaby występ Michała. Miał bardzo dużo strat oraz niedokładnych podań. Na plus dobrze wyprowadzona kontra po której Pirulo miał dobrą okazję do zdobycia gola. Zbyt mało jakości pokazał w tym spotkaniu jeden z liderów ŁKS-u.

Ocena: 3

Piotr Gryszkiewicz: Po bardzo dobrym występie w Bełchatowie, oczekiwania względem Gryszkiewicza były bardzo duże przed spotkaniem z Arką. Pomocnik ŁKS-u był mało widoczny i rzadko dawał coś ekstra drużynie z przodu. Zmieniony przez Romanowicza po 75 minutach gry. Wydaje się, że urósł mu poważny konkurent do obsady pozycji młodzieżowca w osobie Romanowicza.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Pirulo: Od pierwszych minut piłkarze Arki ostro bezpardonowo wyszli do Hiszpana, stąd spore problemy zawodnika ŁKS-u w ofensywie. Nie mógł rozwinąć skrzydeł, bo gdy tylko przyjął piłkę to piłkarze gospodarzy od razu go podwajali. Mógł zostać bohaterem spotkania, ale w kontrze uderzył prosto w Kajzera. Był to bardzo trudny mecz dla Pirulo.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,86

Łukasz Sekulski: Bez sytuacji do zdobycia gola. Bardzo dyskretny występ. Nie ma co jednak winić „Sekula” za brak sytuacji, gdyż było to głównie spowodowane brakiem kreacji u ofensywnych pomocników ŁKS-u. Zmieniony przez Corrala po upływie godziny gry.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,62

Samu Corral: Dostał ponad 20 minut na pokazanie się. Choć nie miał żadnej sytuacji to klasycznie jak to ma w zwyczaju – walczył i uprzykrzał życie obrońcą Arki. Podobnie jak Sekulski nie miał żadnej sytuacji do zdobycia gola.

Ocena: 4

Jakub Romanowicz: Debiut „Siary” w pierwszym zespole Łódzkiego Klubu Sportowego. Wszedł na murawę na ostatnie 15 minut za Piotra Gryszkiewicza. Był aktywny na lewym skrzydle. W końcowych minutach meczu mądrze wywalczył dwa auty oraz faul. Po odejściu Ratajczyka to pewnie Romanowicz będzie walczył z Gryszkiewiczem, Arndtem i Sajdakiem o obsadę młodzieżowca. Jest przykładem na to, że dobra gra w rezerwach może zostać zauważona przez sztab pierwszego zespołu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,0

Tomasz Nawotka: Zmiana, która miała dać łodzianom świeżość w ofensywie. Jednak ostatnie minuty ełkaesiacy głównie się bronili, więc nie miał zbyt dużo okazji do wykazania się. Ciężko sobie przypomnieć kiedy Nawotka miał piłkę przy nodze i wszedł w drybling z czego słynie.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,86

Jakub Tosik: Wszedł żeby przejąć inicjatywę w środku pola. Nie miał zbyt wielu stykowych pojedynków. Wreszcie wszedł wspomóc Rozwandowicza, a nie za niego i dlatego odpadł mu obowiązek rozgrywania piłki między stoperami, w czym pomocnik nie jest najlepszy.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,83

Wojciech Stawowy: Do kilku rzeczy można się przyczepić, jak np. wystawienie Sekulskiego w pierwszym składzie czy późne zmiany. Ale na plus też kilka dobrych rzeczy. Najważniejsze jest to, że zespół zremisował mecz i nie przegrał, choć było do tego blisko. Cieszy, że trener Stawowy wypatruje młodych zawodników z rezerw i daje im szansę w pierwszym zespole (Romanowicz). Ciągle był „pod prądem” podpowiadał zawodnikom przez 90 minut i żył meczem.