Wykorzystać szansę. Zapowiedź meczu z Górnikiem Łęczna

Ełkaesiacy w poniedziałkowy wieczór zagrają na Stadionie Króla z Górnikiem Łęczna. Podopieczni Kazimierza Moskala po raz kolejny stają przed szansą na objęcie fotela lidera Fortuna 1. Ligi, dzięki potknięciom rywali w czubie tabeli. Spotkanie z Górnikiem będzie także szansą dla nich na zemstę za bolesny dla biało-czerwono-białych finał baraży o Ekstraklasę z 2021 roku.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Myślę, że ich początek nie jest wymarzony, ale też doczekali się pierwszego zwycięstwa u siebie. Przebieg tego meczu może aż na tyle nie wskazywał tego, mówię tutaj o meczu z Odrą Opole i tak zdecydowanym zwycięstwie Górnika. Teraz odnieśli sukces w postaci awansu do kolejnej rundy Pucharu grając w Gdyni, więc mają lepsze samopoczucie w drużynie, ale myślę że spodziewali się zdecydowanie lepszego początku, szczególnie jako spadkowicz z ekstraklasy. Mieli większe ambicje i na pewno czują też spory niedosyt.

Seweryn Gancarczyk (asystent trenera Górnika):Te dwa mecze pokazały, że tutaj tworzy się fajny kolektyw. Wiadomo, że na początku były jakieś problemy. Wiadomo, że tutaj z meczu na mecz ktoś dochodził, budowanie tego zespołu troszeczkę było utrudnione. I myślę, że te dwa mecze pokazały, że chłopcy coraz lepiej się rozumieją na boisku. Mecz z Odrą i ciężkie spotkanie w Gdyni wygrane po rzutach karnych dały pozytywny bodziec mentalny. Czekamy na potwierdzenie tego w meczu z ŁKS-em.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela ligowa

Sytuacja kadrowa

W ŁKS-ie do gry po jednym meczu zawieszenia powraca Mateusz Kowalczyk. Na boisku nie zobaczymy dziś na pewno Bartosza Szeligi, który leczy kontuzję, zaś Adam Marciniak ma pewną szansę na powrót do meczowej dwudziestki.

Górnik będzie grał osłabiony przez zawieszenie Egzona Kryeziu, ale też przez urazy Jonathana de Amo oraz Karola Podlińskiego.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Górnikiem Łęczna będzie transmitowana na antenie Polsat Sport Extra. Transmisja rozpocznie się o 19:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Karol Arys (Szczecin).

Asystenci: Marcin Janawa, Maciej Kosarzecki.

Sędzia techniczny: Piotr Idzik.

Sędziowie VAR: Damian Kos, Bartosz Heinig.

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski – Jan Kuźma, Mateusz Kowalczyk, Dawid Kort – Kelechukwu Ibe-Torti, Pirulo – Nelson Balongo.

Górnik: Maciej Gostomski – Damian Zbozień, Souleymane Cisse, Marcin Biernat, Daniel Dziwniel – Dawid Tkacz, Viktor Lykhovydko, Łukasz Szramowski, Serhij Krykun – Damian Gąska, Łukasz Grzeszczyk

Foto: Pilot08