Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Podbić Wawel. Zapowiedź meczu z Wisłą Kraków

Piątkowy wieczór w Fortuna 1. Lidze będzie okraszony hitem zaplecza Ekstraklasy, w którym wezmą udział „Rycerze Wiosny”, którzy o godzinie 20:30 zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Podopieczni trenera Moskala zaliczyli właśnie serię trzech meczów z remisem, zaś „Biała Gwiazda” nie wygrała w lidze od pięciu spotkań i w tym tygodniu zmieniła trenera, zapowiada się zatem na pojedynek o przełamanie.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): – Zaskoczony pozytywnie byłem tymi pierwszymi meczami, że punktowali. Poza meczem na inaugurację sezonu z Sandecją, gdzie u siebie zremisowali i było tam rozczarowanie. Później punktowali u siebie i na wyjazdach, byli na pierwszym miejscu. Ja przed sezonem mówiłem, że ta liga będzie trudna dla Wisły po spadku. To nie jest łatwo grać w tej lidze, tym bardziej, kiedy spada się z Ekstraklasy i każdy przeciwnik podchodzi do tego w ten sposób, że jest to spadkowicz, który ma wielkie ambicje do tego, żeby jak najszybciej awansować. Przyszedł moment gdzie zespół wygląda słabiej, ale też trzeba patrzeć na to, jaki mają ten skład, że to się jednak dosyć mocno zmieniło.

Radosław Sobolewski (trener Wisły): – Jest to symboliczne i bardzo miłe, że Wiślacy znajdują swoje miejsce i mogą się rozwijać. Trener Kazimierz Moskal jest bardzo doświadczony, ma niesamowitą wiedzę i myślę, że zostanie bardzo dobrze przyjęty przez kibiców, bo chyba każdy pamięta, jak wiele zrobił dla tego klubu. Uważam, że czeka nas bardzo ciekawe spotkanie, bo wszystkie zespoły, które prowadził trener Moskal starają się grać atrakcyjną piłkę, konstruować akcje ofensywne i właśnie takiego ŁKS-u się spodziewamy. Jesteśmy przygotowani na to, że będą nas atakować, chcąc stworzyć przewagę w środku pola, dlatego musimy być skoncentrowani i czujni. To drużyna, która posiada wielu jakościowych zawodników, którzy potrafią i nie boją się grać w piłkę, dlatego na tę chwilę ŁKS jest jednym z kandydatów do awansu. Podchodzimy z szacunkiem do przeciwnika, ale my jesteśmy Wisłą Kraków, mamy swoją tożsamość i my też to chcemy osiągnąć. Nie mamy wyjścia, musimy wygrywać i wierzę, że już niedługo kibice będą z radością spoglądać na naszą grę

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela ligowa

Sytuacja kadrowa

W zespole Kazimierza Moskala wiemy, że nie wystąpią KelechukwuBartosz Szeliga oraz Mateusz Kowalczyk. Trener na przedmeczowej konferencji podkreślał, że jest także kilka znaków zapytania co do niektórych występów – można się domyślać, że chodzi m.in o Dawida Arndta, który doznał urazu podczas poprzedniego meczu z Zagłębiem Sosnowiec i był zmieniony w przerwie.

Lista kontuzjowanych w Wiśle także jest długa. W meczu z ŁKS-em nie wystąpią Jakub BłaszczykowskiAlan UrygaZdenek OndrasekMichał ŻyroJoseph Colley (choć jest szansa, że on będzie w stanie pojawić się w kadrze meczowej) oraz Michael Pereira.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu SportowegoWisłą Kraków będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Asystenci: Adam Kupsik, Michał Pierściński.

Sędzia techniczny: Piotr Rzucidło.

Sędziowie VAR: Jacek Małyszek, Dawid Golis.

Przewidywane składy

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Artemijus Tutyskinas – Mieszko Lorenc, Jan Kuźma, Dawid Kort – Pirulo, Maciej Radaszkiewicz, Michał Trąbka

Wisła: Mikołaj Biegański – Bartosz Jaroch, Boris Moltenis, Igor Łasicki, Jakub Niewiadomski – Ivan Jelić Balta, Kacper Duda – Dor Hugi, Luis Fernandez, Mateusz Młyński – Angel Rodado

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport